Strona główna Sport Inne Zacięta walka o tytuł najlepszych w mieście

Zacięta walka o tytuł najlepszych w mieście

0

Zaskakująco dużą frekwencję i bardzo wyrównany poziom sportowy mogliśmy obserwować podczas zawodów w tenisie stołowym szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016”. Do turnieju rozegranego 27 stycznia w hali przy SP 1 w Świdnicy przystąpiło 8 drużyn chłopców i 6 zespołów dziewcząt, by walczyć o punkty do rywalizacji miejskiej i o awans do dalszego szczebla rozgrywek.

tenis1

Trzyosobowe zespoły dziewcząt i chłopców grały do trzech wygranych spotkań, najpierw po dwie gry singlowe i debel, a następnie kolejne single. Mecze grane były do trzech wygranych setów, każdy do 11 punktów. Chłopcy grali systemem „rosyjskim” do dwóch przegranych spotkań. Najlepsi okazali się zawodnicy z SP 8 (Marcel Litwiński, Łukasz Sałata). Dziewczęta po grach w dwóch grupach eliminacyjnych następnie walczyły o miejsca na podium. Tutaj pierwszą pozycję zajęły pingpongistki z SP 4 (Ewelina Kalicka, Martyna Schienke, Dominika Gołębiewska).

tenis2

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze zespoły medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Natalia Szczepaniuk i Julek Ćwirko (SP 1), Ewelina Kalicka i Mateusz Fąfara (SP 4), Wiktoria Bromm i Rafał Dzidek (SP 6), Anna Chruścik i Łukasz Sałata (SP 8), Szymon Miśkiewicz (SP 105), Marlena Kantorowicz i Karol Walichnowski (SP 315), Nina Jasiecka i Patryk Binek (NSP Bliżej Dziecka), Jakub Szrejder (KSP Caritas). Chłopcy z „ósemki” i dziewczęta z „czwórki” zagrają dalej na szczeblu powiatowym.

Końcowa klasyfikacja z punktacją do współzawodnictwa:

Dziewczęta
1. SP 4 – 10 pkt
2. SP 315 – 8 pkt
3. SP 8 – 7 pkt
4. SP 1 – 6 pkt
5. NSP Bliżej Dziecka – 5 pkt
6. SP 6 – 4 pkt

Chłopcy
1. SP 8 – 10 pkt
2. SP 4 – 8 pkt
3. NSP Bliżej Dziecka – 7 pkt
4. SP 105 – 6 pkt
5. KSP Caritas – 5 pkt
6. SP 6 – 4 pkt
7. SP 315 – 3 pkt
8. SP 1 – 2 pkt

Poprzedni artykułBędzie miejsce do trenowania golfa
Następny artykułMuszkieterowie dla świdnickich dzieci