Strona główna Bez kategorii Muszkieterowie dla świdnickich dzieci

Muszkieterowie dla świdnickich dzieci

0

147 tysięcy złotych – tyle trafi do placówek opiekujących się dziećmi na Dolnym Śląsku po dorocznej akcji Konwój Muszkieterów. Wsparcie otrzyma również świdnicka Fundacja Pomocy Biednym dzieciom Ut Unum Sint.

Muszkieterowie

Na czele konwoju stał tym razem piosenkarz Rafał Brzozowski. Zdjęcie wykonano podczas spotkania z małymi pacjentami szpitala w Legnicy.

W ramach akcji charytatywnej Fundacja Muszkieterów wraz z właścicielami supermarketów Intermarché i Bricomarché udzieli wsparcia najbardziej potrzebującym m.in. wychowankom domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych i świetlic środowiskowych. W województwie dolnośląskiego pomoc otrzymają 42 placówki, w tym świdnicka.

Fundacja Muszkieterów wspiera Fundację Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint” już 6 raz (czyli od 2010 roku). Tegoroczna kwota  to 3 500 złotych. Pieniądze z darowizny będą przeznaczone m.in. na koszty związane ze zbliżającymi się feriami zimowymi dla podopiecznych. W poprzednich latach środki te wykorzystywane były na działalność placówek prowadzonych przez Fundację tj. Przedszkola  i Świetlicy Profilaktyczno -Wychowawczej Oratorium (dla ok. 130 dzieci i młodzieży) oraz Hostelu dla ofiar przemocy. Zakupiono wówczas prezenty na św. Mikołaja, przeznaczono je także na akcje związane z dożywianiem oraz na pomoc dydaktyczną, a także inne bieżące koszty.

Poprzedni artykułZacięta walka o tytuł najlepszych w mieście
Następny artykułSokół drugim sparingpartnerem piłkarzy