Strona główna Bez kategorii Będzie miejsce do trenowania golfa

Będzie miejsce do trenowania golfa

0

Rada Miejska w Świdnicy jednogłośnie wyraziła dzisiaj zgodę na wydzierżawienie około 7 hektarów gruntu pod  treningowy obiekt dla amatorów golfa. W 2011 roku zapadła podobna decyzja, ale wówczas mowa była o polu golfowym. Obecnie zamiar jest skromniejszy.

strzelnica golfowa

Wizualizacja z prezentacji przygotowanej przez Dolnośląski Klub Golfowy

5 lat temu radni zgodzili się na wydzierżawienie6,5 hektara terenu przy ulicy Komunalnej, gdzie Sudeckie Stowarzyszenie Golfowe planowało urządzić pierwsze w Świdnicy pole golfowe z 9 dołkami. Do podpisania umowy jednak nie doszło i na zapowiedziach się skończyło.

strzelnica golf 1

Teren znajduje się blisko osiedla Zawiszów.

Większość członków organizacji stworzyła nowe stowarzyszenie – Dolnośląski Klub Golfowy, które wystąpiło z wnioskiem o dzierżawę. Plan jest jednak inny. Na działkach o powierzchni 7,3 hektara ma powstać pole do ćwiczeń i nauki swingu golfowego, czyli miejsce. Zanim jednak powstanie, potrzebne będzie osuszenie ternu i posianie trawy.  Na podstawowe prace potrzeba ponad roku, a ma kosztować około 100-150 tysięcy złotych. Stowarzyszenie chce promować tę dyscyplinę sportu także wśród dzieci i młodzieży. Więcej o planach już w przyszłym tygodniu.

/asz/

Poprzedni artykułKolorowy Magazyn Swidnica24.pl już jest!
Następny artykułZacięta walka o tytuł najlepszych w mieście