Strona główna Bez kategorii Uhonorowane za ochronę praw dziecka

Uhonorowane za ochronę praw dziecka

0

Małgorzata Gryń-Chlebicka i Alicja Matysik – dyrektorki odpowiednio – Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i Gimnazjum nr 2 im. Olimpijczyków Polskich dołączyły do grona osób wyróżnionych Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

odznaki prawa dziecka

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka. Dla wszystkich wyróżnionych przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka – dziecko stanowi priorytet w zawodowej pracy. Nie inaczej jest w przypadku świdnickich pedagogów.

Małgorzata Gryń-Chlebicka i Alicja Matysik honorowe odznaki RPD odebrały z rąk Marka Michalaka 26 stycznia podczas wizyty w Biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie. – To ogromne wyróżnienie i zarazem zobowiązanie do podejmowania jeszcze większych starań w naszej codziennej pracy – mówiła Małgorzata Gryń-Chlebicka.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka to wykonany w metalu srebrzony i oksydowany medal. Na stronie licowej widnieje portret Janusza Korczaka oraz hasło Infantis Dignitatis Defensori (Obrońcy Godności Dzieci). Na stronie odwrotnej medalu umieszczono napis: Rzecznik Praw Dziecka oraz wizerunek drzewa z młodym pędem u dołu. Medal został ustanowiony przez Prezydenta RP w 2013 r. na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

Poprzedni artykułPobili i okradli kolegę
Następny artykułFerie w gminie Świdnica