Strona główna 112 Pobili i okradli kolegę

Pobili i okradli kolegę

0

Niedługo cieszyli się swoim łupem dwaj sprawcy rozboju, do jakiego doszło we wtorek w nocy. Policjanci ze Świdnicy, bezpośrednio po zdarzeniu, zatrzymali 25- letniego i 27-letniego mężczyznę. Odzyskano również skradziony telefon komórkowy i 700 zł. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

policja6

Do zdarzenia doszło 26 stycznia  po godz. 1.00 w nocy w jednym z mieszkań w Jaworzynie Śląskiej. Sprawcy wcześniej wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol. Po jakimś czasie wrócili do mieszkania pokrzywdzonego. Przewrócili mężczyznę na podłogę, a następnie użyli wobec niego siły fizycznej, po czym skradli telefon komórkowy Nokia C2 i pieniądze w kwocie 1000 zł. 31-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Szybko poinformował policję o zdarzeniu i dobrze opisał sprawców. Dzięki temu niedługo po rozboju podejrzani zostali zatrzymani przez policyjny patrol. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon komórkowy i znaczną część pieniędzy.

25 – latek i 27-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzut rozboju, złożyli wyjaśnienia. Wobec mężczyzn zastosowane zostały dozory policyjne. Teraz za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed Sądem.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/Agata Oleśkiewicz, KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułI po świętach!
Następny artykułUhonorowane za ochronę praw dziecka