Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ferie w gminie Świdnica

Ferie w gminie Świdnica

0

Bogatą ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży wypoczywającej w miejscu swojego zamieszkania przygotowały w tym roku gminne jednostki organizacyjne: GZO, GOKSiR i GOPS. Do organizacji zimowego wypoczynku włączył się także Gminny Ludowy Klub Sportowy. Łączny koszt planowanych zajęć i przedsięwzięć wyniesie ponad 30 tys. zł.

 schronisko_zima

Organizatorzy zadbali przede wszystkim o aktywny wypoczynek. Już w najbliższy poniedziałek, 1 lutego ruszają rozgrywki sportowe na hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Ponadto planowane są wjazdy na lodowisko, do kina, do Wrocławia (centrum LOOPYS WORLD), gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, taneczne, pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.  Dla wszystkich uczestników ferii zimowych organizatorzy zapewniają bezpłatny transport. W przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych planowany jest również wyjazd na sanki i na narty do pobliskiej Andrzejówki. Jesteśmy przekonani, że każda z osób, która zdecyduje się spędzić ferie w domu znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie i skorzysta z naszej bogatej oferty – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ SPORTOWYCH

Nawet jeśli aura nie będzie typowo zimowa, to i tak dla dzieci i młodzieży z gminy Świdnica czeka wiele atrakcji. Jedną z nich będzie tygodniowy pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. To już trzecia edycja ferii zimowych w Lubachowie, zorganizowana ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tegoroczne ferie w schronisku odbędą się w dniach 8-12 lutego br., dla grupy 30 dzieci z centrum profilaktyczno-sportowego w Grodziszczu, w wieku 7-11 lat. – Za każdym razem chcemy, aby z tej formy aktywności korzystały dzieci uczęszczające do jednego z 5 centrów działających w naszej gminie. W ubiegłym roku schronisko w Lubachowie gościło uczestników z centrum w Pszennie – mówi Ewa Burdek, kierownik GOPS w Świdnicy.

– Nawet nie sądziliśmy, że można tak atrakcyjnie i blisko domu spędzić ferie zimowe. Mieliśmy mnóstwo atrakcji: wyjazdy na basen, zajęcia sportowe, muzyczne, wokalne. A co najważniejsze, to wszystko za darmo – podkreślali uczestnicy dwóch poprzednich edycji zimowego wypoczynku w Lubachowie.

W trakcie pobytu na uczestników czekać będą zajęcia: socjoterapeutyczne, muzyczne, taneczne, plastyczne, sportowe, warsztaty pod hasłem ,,Mały odkrywca” gdzie poznawać będą prehistoryczne małże, belemnity oraz amonity. Na zakończenie wypoczynku dzieci przygotują scenariusz jak i całą inscenizację, którą przedstawią dla swoich bliskich w ostatnim dniu pobytu w schronisku. Podobnie jak w latach poprzednich, koszt pobytu w całości zostanie sfinansowany ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, tj. ok. 8100 zł.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułUhonorowane za ochronę praw dziecka
Następny artykułŚwidnicki pisarz w Wilnie