Strona główna Magazyn Książka Polecamy: David Bowie. Starman

Polecamy: David Bowie. Starman

0

David Bowie, artysta dysponujący jedynym w swoim rodzaju głosem, którego sposób bycia i twórczość wywarły znaczny wpływ na wielu wykonawców, takich jak Nirvana czy Franz Ferdinand, sprzedał 136 milionów albumów. Nagrywał z największymi gwiazdami – od Iggy’ego Popa, przez Freddiego Mercury’go, aż po Johna Lennona.

david-bowie-starman-czlowiek-ktory-spadl-na-ziemie-b-iext21183221

„Starman. Człowiek, który spadł na ziemię” to interesujące podsumowanie kariery Davida Bowiego. Liczne spostrzeżenia i anegdoty oraz wywiady z współpracownikami i artystami, którzy wiele wnieśli do jego kariery sprawiają, że książkę tę czyta się jednym tchem.

Paul Trynka przytacza ponad trzysta niepublikowanych dotychczas rozmów z osobami mniej lub bardziej związanymi z piosenkarzem – szkolnymi kolegami, menedżerami, muzykami oraz jego bliskimi.

„Potrzeba napisania o Davidzie Bowiem wynikła podczas prac nad biografią Iggy’ego Popa – mówi Trynka. – Kiedy pisałem o Iggym, natknąłem się na wiele intrygujących faktów dotyczących powstawania albumów The Idiot i Low, przy których pracował właśnie David Bowie. Zbierając materiały do swojej publikacji o Iggym, przeczytałem mnóstwo książek o Bowiem i doszedłem do wniosku, że dla kogoś równie dociekliwego jak ja wiedza w nich zawarta jest niewystarczająca.”
Paul Trynka

„Brytyjski dziennikarz muzyczny Paul Trynka zastanawia się, co uczyniło z Bowiego prawdziwego człowieka lat siedemdziesiątych. Nad książką »Starman. Człowiek, który spadł na ziemię« pochyliłem się z prawdziwą przyjemnością.”
The New York Times

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku.

Poprzedni artykułŚwidnicka PO się reorganizuje
Następny artykułIdziemy do kina: Creed.Narodziny legendy