Strona główna Bez kategorii Świdnicka PO się reorganizuje

Świdnicka PO się reorganizuje

7

Platforma Obywatelska w Świdnicy robi porządki. Zamiast trzech miejskich kół będzie jedno. Na zmianę zgodził się zarząd regionu partii, a do tworzenia nowego koła został wybrany Ryszard Chołko (na zdjęciu).

Sesja Rady Powiatu (5)

W Świdnicy działały Koło Gospodarcze (z przewodniczącym Stanisławem Jarzyną), Społeczne (z p.o. przewodniczącego Arkadiuszem Sobczakiem, a wcześniej tę funkcję pełniła Alicja Synowska) oraz Koło Terytorialne ( z przewodniczącym Dariuszem Czuczwarą). Wszystkie razem liczyły ok. 80 członków. Taka liczba kół wynikała z tarć wewnątrz partii. – Od dawna było wiadome, że sytuację trzeba uporządkować, jednak na przeszkodzie stawały względy proceduralne – mówi Robert Jagła, szef struktur powiatowych PO. – Wraz z przejściem do innego koła członkowie na pół roku tracą prawa wyborcze wewnątrz partii. W ostatnim czasie zbyt wiele ważnych decyzji trzeba było podejmować w związku z wyborami samorządowymi i parlamentarnymi, by tyle osób pozbawiać głosu. W tej chwili mamy dogodny moment na porządki.

O rozwiązanie trzech kół i powołanie w ich miejsce jednego wnioskował Zarząd Powiatowy PO.  Decyzję w drodze uchwały podjął Zarząd Regionu, a tworzenie nowego koła powierzono Ryszardowi Chołko. Procedury mogą potrwać kilka tygodni i nie ma pewności, że wszyscy dotychczasowi członkowie znajdą się w zmienionej strukturze. Miejsce zamieszkania nie obliguje do przystąpienia do świdnickiego koła. Mogą wybierać dowolne – w Wałbrzychu, Żarowie, we Wrocławiu. – Otrzymujemy sporo sygnałów o nowych chętnych, wśród których są ludzie młodzi. Chcemy nie tylko porządkować, ale i odbudować partię – dodaje Robert Jagła.

/asz/

Poprzedni artykułWysoka porażka z Moto-Jelczem
Następny artykułPolecamy: David Bowie. Starman