Strona główna Bez kategorii Nie będzie podwyżek lokalnych podatków

Nie będzie podwyżek lokalnych podatków

1

Rada Miejska Świdnicy niemal jednogłośnie przyjęła uchwały pozostawiające podatki od środków transportu i nieruchomości na obecnym poziomie. Jak stwierdziła prezydent Świdnicy, sytuacja finansowa miasta jest stabilna i dodatkowe obciążenia nie są potrzebne.

Świdnica

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miejska Świdnicy przyjęła pakiet uchwał podatkowych. Poza kosmetycznymi zmianami poziom opłat lokalnych od 1 stycznia 2016 roku pozostanie na niezmienionym stanie. I tak za m2 powierzchni mieszkalnej świdniczanie zapłacą 69 groszy, a osoby prowadzące działalność gospodarczą – 89 groszy. Najwyższe podatki obciążają stacje paliw, banki i salony gier – 22,86 zł. Uchwała wprowadza także nową stawkę dla obszarów objętych rewitalizacją – 3 zł/m2.

Podatki od środków transportu. Kliknij!

Podatki od nieruchomości. Kliknij!

Po przeanalizowaniu obecnej sytuacji prognoz na 2016 rok uznaliśmy, że nie ma powodu podnoszenia jakichkolwiek opłat – stwierdziła prezydent Beata Moskal-Słaniewska. – To jest ukłon dla mieszkańców, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców. Chcemy, by obciążenia utrzymywały się na stabilnym poziomie.

/asz/

Poprzedni artykułPrzeprowadzka strażników nie w tym roku
Następny artykułRozbudowa SP 1 wstrzymana, dwie szkoły do likwidacji?