Strona główna Bez kategorii Przeprowadzka strażników nie w tym roku

Przeprowadzka strażników nie w tym roku

0

Strażnicy miejscy będą jeszcze musieli poczekać z przeprowadzką. Komenda miała się przenieść jeszcze w tym roku  na dworzec Świdnica Miasto, jednak formalności związane z przystosowaniem pomieszczeń potrwają dłużej niż przypuszczano. Wiadomo jednak, że oficer dyżurny nie będzie przyjmował zgłoszeń w kasie dworca.

dworzec PKP

– Wiemy już, gdzie konkretnie będą rozlokowane nasze biura, centrum zarządzania monitoringiem wizyjnym i pomieszczenie dyżurnego – mówi komendant Jan Łętowski. – „Serce”, czyli wspomniane centrum i pomieszczenie dla dyżurnego będzie w głównym budynku dworca na parterze, za kasami. Biura i pomieszczenia socjalne urządzimy w budynku, w którym obecnie jest już Biuro Strefy Płatnego Parkowania.

Konieczne będą zmiany. – Ponieważ jest to obiekt zabytkowy, każda ingerencja musi mieć formalną zgodę. W tej chwili właśnie trwają starania o uzyskanie niezbędnych pozwoleń na adaptacje pomieszczeń pod nasze potrzeby – wyjaśnia komendant. Wskazanie daty przenosin nie jest możliwe. Na pewno do końca roku siedziba straży pozostanie przy ulicy Traugutta 11.

Przejęty od PKP  i wyremontowany przez  miasto dworzec od trzech lat czeka na zagospodarowanie. Wciąż nie udało się pozyskać najemcy znajdującej się na dworcu restauracji.

/asz/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułNie będzie podwyżek lokalnych podatków