Strona główna 112 Zrobią porządek z pijaczkami na Zarzeczu?

Zrobią porządek z pijaczkami na Zarzeczu?

16

Mieszkańcy osiedla Zarzecze mają dość libacji, urządzanych w pobliżu przystanku, pawilonów i nad rzeką. Straż Miejska była zasypywana interwencjami i skończyło się na wzmożonych kontrolach oraz karach.

straz miejska Zarzecze

– Jednym ze wskazywanych przez mieszkańców miejsc jest zaplecze pawilonów handlowych przy ul. Kopernika. Tuż za boczną ścianą budynku obok przystanku autobusowego dochodzi często do pijackich libacji, które są powodem zgorszenia i zakłócenia spokoju publicznego innych osób, zwłaszcza pasażerów oczekujących w tym miejscu na autobus. Inne miejsca, gdzie organizowane są imprezy pod chmurką, to położone nieopodal tereny po byłym przystanku MPK, także przy ul. Kopernika, oraz miejsce w okolicach rzeki Bystrzycy tuż koło sklepu LIDL.
 30 października o godz. 16.50 w wyniku przeprowadzonej przez strażników w tych miejscach kontroli ujawnione zostały dwie osoby, które spożywały alkohol i zakłócały porządek publiczny – informuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej. Tym razem skończyło się na pouczeniu, ale jeśli strażnicy stwierdzą, że te osoby zakłócają porządek notorycznie, zapłacą grzywny nawet do 500 złotych. Kontrole będą kontynuowane – zapowiada SM.

/opr.red./

Poprzedni artykułKilogram amfetaminy w mieszkaniu
Następny artykułOddali krew w autobusie