13,5 litra bezcennego leku – to efekt dzisiejszej zbiórki krwi w Świdnicy. Po raz pierwszy honorowi dawcy zostali zaproszeni do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha. Mobilna stacja będzie przyjeżdżała pod świdnicki dworzec kolejowy w każdy czwartek.
Dotychczas krew można było oddawać w przychodni Medyk. Zmiana ma swoje plusy i minusy. – Zaciekawił mnie ambulans i dlatego dzisiaj przyszłam – mówi jedna z honorowych dawczyń. Pozostali skarżą się na to, że jest mało miejsca. W deszczowy dzień, jeśli uzbiera się wielu chętnych, będą musieli poczekać na swoją kolej na dworcu.
Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa są zadowoleni z pierwszej akcji w nowych warunkach. Zgłosiło się 45 osób, 30 mogło oddać krew, to – ich zdaniem – bardzo dobry wynik.
/red./




![Legendarna Paktofonika z Orkiestrą porwała publiczność. Mocne rozpoczęcie Dni Świdnicy [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-Paktofonika-Orkiestra-Dni-swidnicy-12-06-2026-238x178.jpg)
![Na Parkowej rusza na nowo porzucona inwestycja i wracają rozmowy o budowie drogi [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Parkowa-wznowienie-porzuconej-budowy-2026.06.12-11-238x178.jpg)
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



