Strona główna 112 Kilogram amfetaminy w mieszkaniu

Kilogram amfetaminy w mieszkaniu

2

Do dziesięciu lat więzienia grozi trojgu 20-latkom, którzy najprawdopodobniej handlowali narkotykami. W wynajmowanym przez dwóch młodych mężczyzn i kobietę mieszkaniu znaleziono ponad kilogram amfetaminy i kilkadziesiąt gramów marihuany o wartości blisko 40 tysięcy złotych.

amfetamina3

Zdjęcie archiwalne

Wczoraj około godziny 16.00 policyjny patrol w Komorowie koło Świdnicy zatrzymał samochód, którym jechała 20-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 21 i 24 lat. Okazało się, że w pojeździe mają prawie 8 gramów amfetaminy i 19 gramów marihuany. To był początek. W wynajmowanym przez zatrzymanych mieszkaniu w Świebodzicach policjanci znaleźli 1174 gramy amfetaminy, 79 gramów marihuany i wagę – dodaje Arkadiusz Wojnowski z KPP w Świdnicy.

Cała trójka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Młodzi ludzie pochodzą z powiatu wałbrzyskiego. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu 20-latka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

/asz/

Poprzedni artykułPosłowie odebrali zaświadczenia
Następny artykułZrobią porządek z pijaczkami na Zarzeczu?