Siatkarki MKS-u Świdnica musiały się sporo napracować, aby sięgnąć po kolejne zwycięstwo w dolnośląskiej lidze kadetek. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej, prowadzone wyjątkowo w ostatniej kolejce przez trenera Wojciecha Ząbka, przegrywały już na wyjeździe 0:2 z Olimpią Jawor, lecz pokazały charakter…
Siatkarki z Jawora wygrały 25:23 oraz 25:19 i były na najlepszej drodze do zwycięstwa za trzy punkty i zrzucenia nas z pozycji lidera ligi kadetek. Świdniczanki wróciły jednak do meczu z dalekiej podróży i wygrywając 26:24 i 25:7 (!) doprowadziły do tie-break’a. W decydującej partii lepsze okazały się rozpędzone przyjezdne zwyciężając 16:14. Tym samym drużyna MKS-u Świdnica zachowała przewodnictwo w tabeli. Obecnie mamy dwa punkty przewagi nad Olimpią Jawor i UKS-em Lubań.

![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)








