Strona główna Wydarzenia Świdnica Ćwierć wieku partnerstwa z Biberach

Ćwierć wieku partnerstwa z Biberach

0

Świdnicę odwiedzili goście z partnerskiego miasta Biberach. Z roboczą wizytą, dotyczącą przygotowań obchodów 25-lecia partnerstwa, przyjechała trzyosobowa delegacja Sabine Engelhardt – Kulturamt Biberach (Naczelnik Wydziału Kultury UM Biberach), Ludger Semmelmann – Partnerschaftsverein Biberach (Towarzystwo Partnerstwa Miast Biberach – przewodniczący Komisji ds. Świdnicy) oraz Siegfried Kopf – Amtsleiter des Hochbauamtes (Architekt i Naczelnik Wydziały Budownictwa UM Biberach).

Biberach
W przyszłym roku, w październiku, zostaną zorganizowane polskie tygodnie w Biberach oraz weekend poświęcony jubileuszowi partnerstwa. Niemiecka delegacja podkreślała, że zależy im, aby nasza współpraca bardziej się ożywiła, by zaangażować w nią szersze grono świdniczan. W Biberach czynnie działa 600 członków Towarzystwa Partnerstwa Miast, którzy już rozpoczęli opracowanie scenariusza przyszłorocznych uroczystości. Podczas spotkania z przedstawicielami Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast oraz pracownikami urzędu omawiano szczegóły jesiennych, jubileuszowych wydarzeń, które odbędą się w 2016 roku. Do Biberach pojadą świdnickie zespoły taneczne, delegacje uczniów, przedstawiciele ŚTPM, harcerze. Podczas cyklu imprez kulturalnych promować oni będą Polskę poprzez prezentację potencjału artystycznego naszego miasta. Warto promować idee partnerstwa, gdyż wymiana doświadczeń i dobrych praktyk ubogaca nasze miasta – podkreślała podczas spotkania prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska.

Goście z Biberach zaproponowali, aby pobudzić również idee wymiany między środowiskiem architektów i planistów z naszych miast. W ramach tygodnia polskiego niemiecki partner pragnie zorganizować wykłady oraz wizyty w zrewitalizowanych obiektach w Biberach i Monachium.
Osoby zainteresowane współpracą z partnerskimi miastami Świdnicy, zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast (kontakt do prezes ŚTPM – Aleksandry Rokickiej [email protected]).

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwiatła do poprawy
Następny artykułDreszczowiec w Jaworze