Strona główna Bez kategorii Zostań wolontariuszem I Świdnickiego Półmaratonu

Zostań wolontariuszem I Świdnickiego Półmaratonu

0

Organizatorzy I Międzynarodowego Półmaratonu Świdnickiego, który wystartuje 7 listopada, poszukują młodych ludzi – wolontariuszy, gotowych do wspólnego stworzenia imprezy sportowej o najwyższym poziomie.

Bieg (18)

W Świdnicy nie brakuje zawodów dla biegaczy, ale tej rangi wydarzenie zostanie zorganizowane po raz pierwszy. Zdjęcie archiwalne.

Entuzjazm, zaangażowanie, satysfakcja z szybkiego rozwiązywania problemów i zdolność łączenia niełatwej pracy z pozytywnymi emocjami oraz odpowiedzialność, to nieodłączne cechy dobrego wolontariusza.

Zatem jeśli nieobce są Wam nowe wyzwania, bądź macie już swoje doświadczenia i mielibyście ochotę je rozwinąć i w mocnej grupie pomóc stworzyć najlepszą imprezę sportową w Świdnicy, to bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy.

Na ochotników czekają zadania na kilku „frontach”:

1. BIURO ZAWODÓW – udzielanie informacji i pomoc w wydawaniu numerów startowych;
2. DEPOZYT – sprawne przyjmowanie i wydawanie worków depozytowych powierzonych przez zawodników;
3. LOTNY PUNKT INFORMACYJNY – informowanie o kierunkach przemieszczania się biegaczy – rozstawne kierowanie do linii startu;
4. PUNKTY REGENERACYJNE – obsługa tzw. punktów nawadniania na trasie, pomoc w wydawaniu wody i posiłków regeneracyjnych na mecie;
5. PUNKTY NA TRASIE – pomoc w oznaczaniu, zabezpieczaniu trasy oraz wskazywanie kierunku biegu;
6. PARKINGI – pomoc w organizacji sprawnego parkowania przybyłym zawodnikom;
7. STREFA STARTU i METY – pomoc przy zajmowaniu miejsc przez zawodników w strefach startowych, pomoc przy dekoracji, kierowanie do stref odżywiania.

Każdy wolontariusz, który przyłączy się do świdnickiej drużyny półmaratońskiej, otrzyma stosowny certyfikat, poświadczający jego udział i zaangażowanie społeczne, co jest zawsze mile widziane podczas kolejnych etapów edukacji, jak również w procesie ubiegania się o staż i pracę w wielu firmach.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do koordynatorów przedsięwzięcia, tj. do:
– Małgorzaty Łaszuk, 74 856 28 66, [email protected], FB Półmaraton Świdnicki
– Mariusza Kempy – 602 156 580, [email protected], FB Półmaraton Świdnicki

/UM w Świdnicy/

wolontariat półmaraton

Poprzedni artykułDla zdrowia w Galerii Świdnickiej [FOTO]
Następny artykułWięcej patroli na cmentarzach