Strona główna Bez kategorii Dla zdrowia w Galerii Świdnickiej

Dla zdrowia w Galerii Świdnickiej [FOTO]

0

– Tylu badan w jednym miejscu za darmo nigdzie nie zrobię – mówi pani Anna, która zbadała poziom cukru i cholesterolu, ciśnienie, wzrok, słuch i ustawiła się w kolejce do osteobusa. Po raz drugi w tym roku powiat świdnicki i Galeria Świdnicka zapraszają do udziału w akcji „Nasze zdrowie”. Bezpłatne badania przy ulicy Miłego Dnia potrwają dziś, 10 października do 18.00.

zdrowie 2

– Współpracują z nami profesjonaliści, którzy dysponują fachową wiedzą i profesjonalnym sprzętem. Przeprowadzone dziś badania są wiarygodne – zapewnia Zbigniew Okarmus, dyrektor wydziału zdrowia w świdnickim starostwie. – Pani dermatolog dysponuje urządzeniem do badania znamion, są urządzenia do badania słuchu i wzroku. Osteobus, w którym przeprowadzane jest badanie w kierunku osteoporozy, ma uprawnienia do prowadzenia takich badan nawet w Danii.

nasze-zdrowie

W tym roku akcja bezpłatnych badań przy udziale wielu partnerów była prowadzona przez powiat aż 6 razy – w Świdnicy, Strzegomiu, Świebodzicach i Dobromierzu. – Nie ma wątpliwości, że takie działania są bardzo potrzebne. Podczas jednej akcji w ciągu 4-5 godzin z każdego rodzaju badania korzysta około 100 osób – dodaje Barbara Świętek, koordynatorka „Naszego zdrowia”.

Badaniom towarzyszą także porady onkologiczne i zabawy dla najmłodszych.

/red./

 

Poprzedni artykułChilli Crew w Manufakturze
Następny artykułZostań wolontariuszem I Świdnickiego Półmaratonu