Strona główna Bez kategorii Harcerze świętowali na dwóch kółkach

Harcerze świętowali na dwóch kółkach [FOTO/VIDEO]

0

Blisko 150 osób, trzy trasy do wyboru, 70 przejechanych kilometrów, rodzinna atmosfera, słoneczna, jesienna pogoda, a co najważniejsze – radość na twarzach uczestników. Te wszystkie atrakcje zapewnili organizatorzy uczestnikom rajdu rowerowego „70 km na 70-lecie hufca ZHP Świdnica”.

IMG_6084

Rajd rowerowy zorganizowany został jako jedna z cyklu imprez towarzyszących rocznicy powstania hufca ZHP w Świdnicy. Okrągły jubileusz jest okazją do wspólnego, nietypowego i aktywnego uczczenia tego wydarzenia. Na starcie rajdu rowerowego „70 km na 70-lecie” stanęło blisko 150 osób. Organizatorzy przygotowali trzy trasy o różnej długości, dostosowane do możliwości kondycyjnych uczestników. Dwie z nich przebiegały po terenie miasta Świdnicy, natomiast trzecia – najdłuższa po drogach powiatu świdnickiego. Łączny dystans, jaki pokonali zawodnicy, wyniósł 70 kilometrów: zuchy pokonały 5, harcerze 20, natomiast pozostali 45 kilometrów.

Meta usytuowana została na terenach zielonych Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej w Świdnicy. Razem z zuchami i harcerzami podróżowali ich rodzice, dziadkowie oraz opiekunowie. Do wspólnej jazdy zachęcała również słoneczna i bardzo rześka w tym dniu pogoda. Uczestnicy, przemierzając trasy mogli podziwiać niepowtarzalne widoki i złoto-brązowe barwy jesieni, a cyklistom z najdłuższej trasy towarzyszył widok na panoramę Gór Sowich oraz Przedgórza Sudeckiego z majestatycznym Masywem Ślęży.

Na mecie czekał na wszystkich uczestników zasłużony poczęstunek. Dla zmarzluchów przygotowano gorącą herbatę, dla rozgrzanych zimne napoje, a wszyscy mogli uzupełnić stracone podczas przejazdu kalorie, posilając się grillowaną kiełbaską.

IMG_6003

Podczas kończącego rajd apelu podziękowano uczestnikom za chęć wspólnego świętowania na dwóch kółkach 70 rocznicy utworzenia świdnickiego hufca ZHP oraz wręczono nagrody dla osób, które przyjechały na rajd rowerem z najbardziej oddalonego od Świdnicy miasta. Wyróżnienie należało się cyklistom z Żarowa oraz z Krzczonowa. Podczas apelu wręczono dziesięć Kolarskich Odznak Turystycznych w stopniu małym brązowym. Otrzymali je harcerze
z 29 Świdnickiej Drużyny Harcerskiej „Dęby”, którzy w tym roku, w lipcu przemierzyli na rowerach polskie wybrzeże – od Świnoujścia do Gdańska.

 Inicjatorem rajdu był instruktor świdnickiego hufca ZHP hm. Sławomir Chudy.

/Hufiec ZHP Świdnica/

Poprzedni artykułStrażnicy w szkole o prawach i obowiązkach
Następny artykułDebatowali nad strategią i sukcesem