Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Dla wnuków i dziadków

Dla wnuków i dziadków

0

Edukacja to wychowanie, a w każdym z tych etapów ważni są nie tylko nauczyciele i rodzice, ale i dziadkowie – mówił Tadeusz Szarwaryn, podczas spotkania inaugurującego projekt  AKTYWNY SENIOR – UŚMIECHNIĘTY JUNIOR w Szkole Podstawowej w Pszennie.

 senior

Projekt adresowany jest do uczniów klas I-III i członków ich rodzin. Szczególny nacisk będzie położony na aktywizację pokolenia seniorów. Seniorzy zostaną włączeni w ofertę opiekuńczo ­– edukacyjno – kulturalną szkoły. Wszystkie podjęte w ramach projektu działania międzypokoleniowe wzbogacą relacje i będą przeciwdziałały izolacji osób starszych. Przede wszystkim nacisk będzie położony na aktywność ruchową, która zapewni poprawę kondycji zdrowotnej na każdym etapie życia.

 – Spośród 2224 złożonych wniosków, tylko 300 otrzymało dofinansowanie. Wśród nich Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie, która otrzymała grant w wysokości 4 tys. zł. w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” zorganizowanym przez Fundację Banku Zachodniego WBK. Projekt jest adresowany dla uczniów klas I-III i członków ich rodzin. Każde pokolenie może przekazywać sobie wzajemnie umiejętności i czerpać radość ze wspólnego obcowania – dodaje Tadeusz Szarwaryn.

 Stąd też na pierwsze, uroczyste spotkanie na świetlicy w Pszennie, rozpoczynające projekt AKTYWNY SENIOR – UŚMIECHNIĘTY JUNIOR przybyli nie tylko uczniowie, ale przede wszystkim ich babcie i dziadkowie.

Podczas uroczystej inauguracji projektu, uczestnicy zaprezentowali przybyłym gościom swój talent wokalny, taneczny i aktorski. Organizatorzy mają w planach także wspólne zabawy, warsztaty i wyjazdy z seniorami, m.in. na Ślężę i w Góry Sowie.

Projekt realizowany będzie do 27 maja 2016 roku. W ramach konkursu Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie otrzymała 4 tys. na realizację zadań i zakup niezbędnych pomocy (sprzętu sportowego, przyborów do ćwiczeń, rekwizytów do tańców, gier stolikowych).

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułKino Na Szpilkach w najbliższy czwartek
Następny artykułI już po-słowie [FESTIWAL LITERACKI]