Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Tworzą przewodnik po angielsku

Tworzą przewodnik po angielsku

0

Uczniowie z Lutomi Dolnej realizują ogólnopolski projekt edukacyjny z języka angielskiego – English Teaching Activities. Jak przystało na młodzież z Gimnazjum im. Unii Europejskiej, poszerzanie wiedzy i nauka języków obcych to ich sposób na zdobywanie nowych umiejętności. Jeszcze lepiej jeżeli można to realizować bezpłatnie, przy wsparciu funduszy zewnętrznych. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA przyznały placówce oświatowej grant w wysokości 16 tys. zł.

angielski

– Celem projektu jest promowanie regionu, w którym znajduje się szkoła i z którego pochodzą nasi uczniowie. Dodatkowo zaproszeni do współpracy zostali nauczyciel wiedzy o społeczeństwie oraz  nauczyciel informatyki i historii. Uczniowie zbierają informacje, przeprowadzają wywiady z lokalnymi liderami i tłumaczą zdobyte materiały na język angielski. Posłużą one do stworzenia przewodnika po naszej okolicy o nazwie „Our Surroundings” oraz krótkiego filmiku reklamowego, a wszystko to w języku angielskim. Naszą intencją jest rozpowszechnienie tego niewielkiego regionu, nie tylko lokalnie, ale również w szerszym zasięgu, na początek wśród mieszkańców miast partnerskich gminy Świdnica – mówi Joanna Kulig, koordynator projektu.

Podczas wakacji uczniowie fotografowali okolice Lubachowa, Zagórza oraz Bystrzycy Górnej. Za nimi kilka pieszych wycieczek, podczas których zbierali interesujące informacje o naszej pięknej okolicy.

Program rozpoczął się we wrześniu 2014 r. i trwać będzie do 15 grudnia 2015 r. Na jego realizację gimnazjum otrzymało 16 tys. złotych. – Dzięki tym funduszom zakupiono m.in. wysokiej jakości projektor multimedialny, który całkowicie odmienił nasze lekcje języka angielskiego – dodaje koordynator projektu.

Ideą, która przyświeca pracy gimnazjalistów z Lutomi, jest popularyzowanie własnej małej ojczyzny, nie tylko wśród rodaków, ale i wśród cudzoziemców. Na początku września 2015 r. uczestnicy rozpoczęli przygotowania do realizacji filmiku reklamowego. W grudniu zaplanowana jest premiera przewodnika oraz krótkiego filmu w świetlicy w Lutomi Górnej.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułOstatnie chwile na głosowanie!
Następny artykułWięcej o świdnickich śmieciach