Strona główna Bez kategorii Więcej o świdnickich śmieciach

Więcej o świdnickich śmieciach

0

Nowa, czytelniejsza strona internetowa, warsztaty tematyczne i wycieczki dla dzieci, regularne zbiórki odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci, a także spotkania w świdnickich przedszkolach z postacią „Błyszczaka” – super bohatera akcji ekologicznej „Czysta Świdnica”. Gospodarka odpadami w Świdnicy i edukacja zyskują nowe oblicze.

wystawka 5
– Mieszkańcy miasta mogą korzystać z nowej, bardziej czytelnej strony internetowej „Czysta Świdnica”. Oprócz aktualnych informacji znajdą tam harmonogram odbioru odpadów komunalnych dla poszczególnych ulic, ekoporady, obowiązujące przepisy prawa czy też elektroniczne deklaracje – mówi Tomasz Jaworski, dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami. Uruchomiony został także fanpage „Czysta Świdnica” na facebooku, gdzie mieszkańcy będą mogli na bieżąco zgłaszać swoje postulaty i opinie na temat systemu odbioru odpadów w mieście.

CZYSTASWIDNICA.PL

Równocześnie ze startem nowej strony internetowej ruszą zajęcia i warsztaty w szkołach podstawowych. Dzieci z klas 3 – 6 będą brały udział w wycieczkach do Przedsiębiorstwa Utylizacji Odpadów oraz Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Tam zapoznają się z funkcjonowaniem przedsiębiorstw, dowiedzą się jak poprawnie segregować śmieci i do czego wykorzystywane są odpady z recyclingu na specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej.

Edukacja ekologiczna trafi również do świdnickich przedszkoli za pośrednictwem postaci „Błyszczaka”, super bohatera akcji „Czysta Świdnica”, który zapozna najmłodszych z zasadami segregacji odpadów i opowie o korzyściach płynących z recyclingu dla naszego środowiska.

Raz na kwartał organizowane będę także zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pracownicy Urzędu Miejskiego wspólnie z firma AG-Eko odbiorą niesprawny sprzęt, bezpiecznie go przetransportują i zutylizują.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułTworzą przewodnik po angielsku
Następny artykułNowe rośliny na Franciszkańskiej