Strona główna Bez kategorii Ostatnie chwile na głosowanie!

Ostatnie chwile na głosowanie!

0

Jeszcze tylko przez trzy dni można oddawać głosy na Kościół Pokoju w plebiscycie organizowanym przez National Geographic Polska na 7 nowych cudów Polski. Świdnica dzisiaj jest trzecia miejsce, ale do drugiego a rankingu Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie brakuje bardzo mało! Powalczmy o nasz zabytek!

kosciol-pokoju1

Wśród nominowanych są Pałac Potockich z Radzynia Podlaskiego, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Chełmno, Kaszubski Park Etnograficzny, Zamek w Kórniku czy Święta Lipka. Głosować można na stronie 7cudów.national-geographic.pl Do wygrania cenne nagrody.

KP

Tak National Geographic Polska rekomenduje świdnicki Kościół Pokoju:

Ten zabytkowy barokowy kościół wzniesiony w systemie szachulcowym jest naszą wizytówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. To największy drewniany kościół Europy! Należy do świdnickiej parafii Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce. Jego wnętrze skrywa ołtarz z 1752 r. i barokową ambonę zdobioną scenami biblijnymi oraz alegoriami Wiary, Nadziei i Miłości. Podczas zwiedzania koniecznie zadzierajcie głowy, by zobaczyć stropy ozdobione malowidłami ukazującymi sceny z objawienia św. Jana. Istny cud

Poprzedni artykułPiłkarze nie dostosowali się do jubileuszu [FOTO]
Następny artykułTworzą przewodnik po angielsku