Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze nie dostosowali się do jubileuszu

Piłkarze nie dostosowali się do jubileuszu [FOTO]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica kontynuujący niezwykle piękną 70-letnią tradycję najstarszego klubu w naszym mieście Polonii Świdnica musieli uznać wyższość zaprzyjaźnionego Górnika Wałbrzych. Mecz 8. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej był jednym z punktów obchodów jubileuszowych.

DSC_1288

Obie jedenastki nie zachwyciły, ale uczciwie trzeba przyznać, że zwycięstwo biało-niebieskiego spadkowicza z II ligi było jak najbardziej zasłużone. Z pewną gościom sprawę ułatwił szybko strzelony gol. W 9. minucie Michał Oświęcimka dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a świetnym uderzeniem głową z trudnej pozycji popisał się Bartosz Tyktor. Gospodarze próbowali wyrównać, seryjnie wykonywali rzuty rożne, lecz żaden z nich nie zmusił do poważnej interwencji Kamila Jarosińskiego. Jakby tego było mało w 20. minucie mogło, a nawet powinno być 2:0 dla przyjezdnych. Mateusz Sawicki minął całą świdnicką defensywę, w tym bramkarza Bartłomieja Kota, ale na szczęście piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Rafał Luber. Chwilę później swoją szansę dostał Iegor Tarnov, ale futbolówkę po jego uderzeniu głową instynktownie odbił golkiper Górnika.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry oko w oko z Bartłomiejem Kotem znalazł się Marcin Orłowski. Na szczęście górą w tym starciu był bramkarz Polonii-Stali. Mimo, że nie wyglądaliśmy najlepiej, to od 77. minuty przyszło nam grać jeszcze w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencjo czerwonej kartce dla Rafał Lubera. Rywale wykorzystali moment gry w przewadze, a do naszej siatki trafił Michał Oświęcimka. Wydawało się, że to już koniec emocji, ale tak się nie stało. W 87. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczył Michał Morawski i przyszło nam grać w dziewiątkę. W doliczonym czasie gry mimo sporych przeciwności zdobyliśmy honorową bramkę. Iegor Tarnov huknął z 30 metrów z rzutu wolnego nie dając najmniejszych szans Kamilowi Jarosińskiemu. Jedno jest pewne – takiego gola nie powstydziłby się żaden z piłkarzy polskiej ekstraklasy!

Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 1:2 (0:1)

Polonia-Stal: B. Kot, Jaros, Luber, Marszałek, Truszczyński, Borowy, Sowa, Szuba, Kukla, Skrypak, Tarnov

Górnik: Jarosiński, Michalak, Tyktor, Orzech, Surmaj, Migalski, Morawski, Rytko, Oświęcimka, Sawicki, Orłowski

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/