Strona główna Bez kategorii Tramwaj konny ze Świebodzic do Książa

Tramwaj konny ze Świebodzic do Książa

2

Lublin ma swoje trolejbusy, a Wrocław kolejkę gondolową. Już niedługo także Świebodzice mogą doczekać się alternatywnego środka transportu, który być może stanie się lokalną atrakcją turystyczną. Mowa o tzw. konnych tramwajach, których premierowe kursy zaplanowano na połowę września – informuje Urząd Miejskie w Świebodzicach.

tramwaj

Zdjęcie ze strony swiebodzice.pl

Już w dniach 12 oraz 13 września mieszkańcy Świebodzic będą mieć możliwość przejazdu tramwajem konnym ze świebodzickiego Rynku do Książa. Trasa przejazdu przebiegać będzie spod ratusza, przez ulicę Wałbrzyską, Bramę Lwów i dalej przez „Trakt Książański” do Stada Ogierów Książ. Chętni na przejażdżkę tym niecodziennym i nieco zapomnianym środkiem lokomocji mogą wsiadać do tramwaju zarówno w Świebodzicach, jak i na terenie Stada w Książu. Ze względów bezpieczeństwa na trasie nie zaplanowano przystanków pośrednich.

Godziny odjazdu z Rynku w Świebodzicach: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00. Po każdym kursie do Książa tramwaj wracać będzie do Świebodzic. Jednorazowo podróżować będzie mogło od dwunastu do piętnastu osób. Przejazd nie jest biletowany, w związku z czym decyduje kolejność chętnych na miejscu odjazdu.

Jeżeli atrakcja spotka się z zainteresowaniem mieszkańców i turystów, to podobne akcje będą organizowane cyklicznie – zapowiadają pracownicy wydziału promocji, informacji i współpracy z zagranicą UM w Świebodzicach.

/UM Świebodzice/

Poprzedni artykułPokonał własne słabości, ukończył morderczy bieg! [FOTO]
Następny artykułLot paralotnią za film o Świdnicy