Strona główna Bez kategorii Pojechali złotymi autobusami

Pojechali złotymi autobusami

0

Co tam wirtualny „złoty pociąg” – my mamy prawdziwe, złote autobusy! W dodatku najnowocześniejsze w kraju – podkreślał  burmistrz Bogdan Kożuchowicz podczas oficjalnej prezentacji nowo zakupionych autobusów dla komunikacji miejskiej w Świebodzicach. Premiera pojazdów miała miejsce podczas dorocznego Happeningu Rowerowego.

IMG_6484
Po widowiskowej paradzie na jednośladach przyszedł czas na wyjątkowy punkt programu – poświęcenie i oficjalne przedstawienie nowych autobusów miejskich, które zakupiła Gmina Świebodzice. Przypomnijmy, że wartość tej inwestycji to aż 4,2 mln zł, z czego 85 % kosztów pokrywa Unia Europejska – zaznacza Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

IMG_6511
W uroczystości udział wzięli goście z firmy EvoBus, dostawcy autobusów miejskich Mercedes Benz – prezes zarządu Antonio Cavotta, dyrektor Działu Sprzedaży Autobusów Miejskich i Zamówień Publicznych Adam Kempiński oraz Dyrektor Regionalny Piotr Krawiec. Autobusy poświęcił Dziekan Dekanatu Świebodzickiego ksiądz Jan Gargasewicz.
Mamy wspaniałe, jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich w kraju, mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni podróżując tak komfortowymi pojazdami. Od stycznia wszyscy jeździmy mercedesami – zakończył  Bogdan Kożuchowicz. – Bądźcie Państwo dumni, to pojazdy posiadające najnowocześniejsze rozwiązania techniczne zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i ekologię a także komfort pracy kierowcy. Dołożyliśmy wszelkich starań, by te pojazdy spełniały najwyższe standardy – zapewniał Antonio Cavotta, który ujął wszystkich całkiem niezłą polszczyzną. Jeszcze tylko przecięcie symbolicznej wstęgi – i autobusy przeszły we władanie mieszkańców, którzy chętnie zaglądali do środka, a nawet siadali za kierownicą, bo można było przekonać się jak wiele nowinek technicznych posiadają pojazdy.

IMG_6450

Tegoroczny happening obfitował w wiele innych atrakcji – jak chociażby pokaz w wykonaniu Pawła Skóry, Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football. Prowadzone przez niego warsztaty i konkursy cieszyły się ogromnym powodzeniem. Było miasteczko ruchu drogowego obsługiwane przez Straż Miejską, znakowanie rowerów przez policjantów z KPP w Świdnicy, pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, mały egzamin na prawo jazdy dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych, a dla najmłodszych malowanie buzi, gra w piłkarzyki, i in.
Organizatorem wydarzenia był Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM, w pomoc włączyła się aktywnie młodzież z Zespołu Szkół im. Prosińskiego.

/UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułCopernicana w świdnickim muzeum
Następny artykułUczcili pamięć przyjaciela