Strona główna Sport Inne Uczcili pamięć przyjaciela

Uczcili pamięć przyjaciela

0

Był prawdziwym przyjacielem sportu i wiernym kibicem wszystkich świdnickich drużyn, zawodników i zawodniczek. Mowa oczywiście o Wiesławie Kułakowskim. W rocznicę jego tragicznej śmierci Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub, którego był założycielem postanowili zorganizować po raz pierwszy turniej mikstów w tenisie ziemnym aby uczcić jego pamięć.

tenis

O tym jak sympatyczną i znaną postacią był pan Wiesław świadczyła ilość zgłoszonych drużyn i przybyłych kibiców. Byli to głównie jego znajomi, przyjaciele i ci, dla których był pierwszym trenerem tej dyscypliny sportu. 21 zgłoszonych par rozpoczęło rywalizację o godz. 10.00, a tak duża frekwencja spowodowała, że mecze finałowe kończyły się już praktycznie w ciemnościach. O godz. 11.30 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, w którym uczestniczyła rodzina Wiesława Kułakowskiego, jego żona Hala, syn Łukasz z żoną i wnuczką. Po kilku słowach przypomnienia postaci Wiesia przez Waldemara Kurka z OSIR-u głos zabrali przedstawiciele władz: Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy i wicestarosta Zygmunt Worsa. Nie obyło się też bez wspólnego zdjęcia na tle baneru wykonanego przez Roberta Kuklę. Po tym reprezentacja uczestników wraz z rodziną udała się złożyć wiązankę kwiatów na grobie zmarłego przed rokiem mężczyzny.

Cały turniej przebiegał w atmosferze dobrej zabawy choć niektóre mecze były bardzo zacięte. Pogoda lekko nie dopisywała, wiatr i niska temperatura czasami dokuczały zawodnikom. Na szczęście deszczowe chmury omijały korty dalekim łukiem, pewnie ktoś nad tym czuwał – komentuje Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali obiad, a na koniec wspólny grill. Na zakończenie okazałe nagrody wręczali Marek Suwalski, zastępca prezydenta Świdnicy oraz Jan Czałkiewicz, kierownik OSiR-u. Najlepszym czterem parom przypadły w udziale pamiątkowe puchary, szklane trofea, dyplomy i sprzęt sportowy – torby, czapeczki, okulary, skarpety i frotki. Dla pozostałych uczestników turnieju drobne gadżety tenisowe. Dla par przyjezdnych Urząd Miasta ufundował również pamiątki o Świdnicy. Sprawnym przeprowadzeniem turnieju zajęli się Waldemar Kurek, Stanisław Seweryn i Zbigniew Rosłoński.

Końcowa klasyfikacja mikstów:

1. Emilia Bak, Jacek Orzechowski
2. Sylwia Toporkiewicz, Mirosław Toporkiewicz
3. Karolina Serwin, Norbert Kuraciński
4. Marta Franckiewicz, Mariusz Paździora
5. Aneta Pytel, Łukasz Zięta
6. Joanna Baziak, Piotr Baziak
7. Violetta Stadnicka, Dariusz Sztuka
8. Iwona Hinzinger, Robert Kurowski
9. Lidia Ek, Piotr Ek
10. Barbara Angrys, Jacek Angrys
11. Anna Biel, Ireneusz Biel
12. Małgorzata Morańda, Cezary Bobiński
13. Barbara Bobińska, Janusz Ratkowski
14. Anita Duszkiewicz, Arkadiusz Wojnowski
15. Elżbieta Orzechowska, Wiesław Wojewoda
16. Wiesława Glinka, Waldemar Glinka
17. Wioletta Biedermann, Rafał Biedermann
18. Elżbieta Waszkiewicz, Krzysztof Waszkiewicz
19. Karolina Dec, Jakub Dec
20. Agnieszka Grymek, Andrzej Grymek
21. Reneta Biber, Józef Baziak

Poprzedni artykułPojechali złotymi autobusami
Następny artykułTrasa Półmaratonu Świdnickiego z oficjalnym atestem