Strona główna Bez kategorii Marszałek Sejmu RP z wizytą w Świdnicy

Marszałek Sejmu RP z wizytą w Świdnicy

10

Świdnica znalazła się na mapie miejsc, które odwiedziła Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek sejmu RP. Druga głowa państwa przyjechała na zaproszenie Izabeli Mrzygłockiej, posłanki PO. Wizyta trwała zaledwie kilka minut. Przed wejściem do hotelu Fado w Świdnicy marszałek spotkała się z dziennikarzami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zanim marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska przyjechała do Świdnicy, wcześniej odwiedziła Wałbrzych i Świebodzice, gdzie rozmawiała m.in. o rozwiązaniach dotyczących wsparcia seniorów. – Rozmawialiśmy na temat nowej ustawy, która mówi, że rząd co roku będzie musiał przyjąć sprawozdanie o jakości życia polskich seniorów. Będzie to ustawa monitorująca, dzięki której będziemy mieli bardzo dużo informacji na temat, jak żyją emeryci i renciści w naszym kraju – mówiła marszałek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Przy okazji skorzystałam z zaproszenia, by zobaczyć, jak pięknie wygląda Świdnica, jak się zmieniła. To jest przykład miasta, w którym świetnie będzie można wykorzystać środki z ustawy rewitalizacyjnej, które tutaj mogą być bardzo dobrze wydatkowane – dodała.

/NM/

Poprzedni artykułPijany kierowca wylądował w rowie
Następny artykułKomendant Straży Miejskiej do wymiany!