Strona główna Bez kategorii Drużyna nowoczesnej z niespodzianką

Drużyna nowoczesnej z niespodzianką

18

Wszyscy debiutują w polityce, ale niemal każdy z nich związany jest z zarządzaniem lub przedsiębiorczością. Nowoczesna Ryszarda Petru ma w okręgu nr 2 piętnastu kandydatów do sejmu i jednego do senatu. I tu największe zaskoczenie – do polityki chce wejść Jerzy Franckiewicz, jeden z najbardziej znanych świdnickich biznesmenów i filantropów.

nowoczesna.pl

Nowoczesna jako pierwsza zaprezentowała swoją drużynę. – Wszyscy nasi kandydaci są członkami stowarzyszenia nowoczesna.pl. Partia Nowoczesna Ryszard Petru powstała kilka dni temu i jeszcze za wcześnie na dopięcie wszystkich formalności, ale oczywiście do wyborów idziemy jako partia – wyjaśnia Wojciech Rut, koordynator nowoczesnej w regionie wałbrzyskim. Tuż przed przedstawieniem kandydatów Rut podkreślił, że listę tworzą jedynie mieszkańcy powiatów wchodzących w skład okręgu wyborczego nr 2. – Nie mamy żadnych spadów, ludzi przywożonych w teczce. To są nasi mieszkańcy, a jedynki zostały wybrane przez Ryszarda Petru – deklarował.

Jerzy Franckiewicz

Jerzy Franckiewicz (na zdjęciu) jest kandydatem nowoczesnej na senatora w okręgu nr 4. To twórca jednej z największych fabryk tekstylnych na Dolnym Śląsku, znany także z filantropii. Nigdy nie próbował dotychczas sił ani w samorządzie, ani w polityce krajowej. – Od miesiąca zadaję sobie pytanie, dlaczego startuję – mówi przedsiębiorca. – Gdy działacze przyszli do mnie po wsparcie, stwierdziłem, że tu nie wystarczy poklepanie po plecach i stwierdzenie: róbcie swoje. Zdecydowałem się na działanie z kilku powodów, ale nie tylko dlatego, że sytuacja jest zła i podoba mi się program „nowoczesnej”. Chce spłacić dług wdzięczności wobec moich pracowników, obecnych i byłych. Chcę sprawić, by ich dzieci i wnuki mogły żyć w kraju, w którym administracja nie hamuje przedsiębiorczości.

Jacek Iwancz

Podobnie myśli Jacek Iwancz (na zdjęciu), dyrektor II LO, numer jeden na liście do sejmu. – Nie tylko wierzę w to, że jesteśmy alternatywą dla PO i PiS. Nasza gospodarka nie jest innowacyjna, nie daje szans młodym, wykształconym ludziom, a tym samym zmusza ich do wyjazdu za granicę. Myślę o przyszłości moich uczniów i chcę ją zmienić – deklaruje. Nowoczesna wierzy w zdobycie 1 mandatu w sejmie, ale nie wyklucza optymistycznej wersji  wprowadzenia dwóch posłów.

Agnieszka Szymkiewicz

Kandydaci nowoczesnej do sejmu:

1. Jacek Iwancz, Świdnica

2. Marcin Łoziński, Dzierżoniów

3. Rafał Palonek, Wałbrzych

4. Magdalena Wasielewska, Szczawno Zdrój

5. Lech Bokszczanin, Świdnica

6. Małgorzata Kułakowska, Świdnica

7.Damian Winnik, Ząbkowice

8. Lucyna Łękawa, Lądek Zdrój

9. Marek Kubala, Wałbrzych

10. Anna Jędrzejuk, Świdnica

11. Marek Zarzycki, Pieszyce

12. Kamila Twardowska, Świdnica

13. Ryszard Ora, Świdnica

14. Elżbieta Brzęczek, Wałbrzych

15.Dariusz Góralewicz, Wałbrzych

Poprzedni artykułNagrody dla najzdolniejszych
Następny artykułPoranki familijne w Cinema 3D