Strona główna Bez kategorii Händel z wizytą u Bacha

Händel z wizytą u Bacha [KONKURS]

0

Wieczór suitowy rozpoczął 27 lipca drugi tydzień spotkań na Festiwalu Bachowskim w Świdnicy. Kolejne koncerty będą miały kameralny charakter, ale już w sobotę wydarzenie imponujące – opera „Sosarme, re di Media” G.F. Händla.

Bach

W poniedziałek, 27 lipca, w kościele pw. św. Krzyża zupełnie różne wykonania suit na wiolonczelę Bacha  zaprezentowali  Dariusz Żurawski i Tomasz Pokrzywiński. Koncert uzupełniły sonaty, a wiolonczelistom na klawesynie towarzyszył Jan Tomasz Adamus. Dyrektor artystyczny festiwalu już za kilka dni poprowadzi Capellę Cracoviensis, która wykona niezwykle rzadko pokazywaną operę  Händla. Dla Czytelników Swidnica24.pl mamy jedno podwójne zaproszenie.

KONKURS

Zaproszenie na „opera party” w sobotę, 1 sierpnia, o godzinie 18.00 w Kościele Pokoju w Świdnicy trafi do osoby, która jako pierwsza poprawnie odpowie na pytanie: Jaką operę Händla wystawiono podczas jednej z poprzednich edycji Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy? E-mail z odpowiedzią, imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu proszę wysłać na adres [email protected] do 31 lipca 2015 roku.

Poprzedni artykułU partnerów na święcie miasta
Następny artykułPonad 9 kilogramów mniej