Strona główna Sport Piłka ręczna Znana przyczyna śmierci 15-letniego Kuby

Znana przyczyna śmierci 15-letniego Kuby

1

Najprawdopodobniej ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa była przyczyną śmierci Jakuba Marcinkowski, niezwykle utalentowanego młodego 15-letniego piłkarza ręcznego ze Świdnicy. Do tragedii doszło w nocy z 28 na 29 maja podczas rozgrywanych w Kielcach Mistrzostw Polski Młodzików.

marcinkowski

Około 8.00 rano ciało zmarłego chłopca znalazł kolega z drużyny, mimo natychmiastowej próby reanimacji nie udało się uratować życia chłopca. Zawody, w których ŚKPR Świdnica spisywał się znakomicie przerwano i dokończone one zostaną najprawdopodobniej we wrześniu w Świdnicy, aby w ten sposób uczcić pamięć Kuby Marcinkowskiego. Kielce, które w niezwykły sposób żyją piłką ręczną są zdruzgotane całą tragedią, podobnie jak mieszkańcy Świdnicy.

Przyczyną śmierci była najprawdopodobniej ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Wykluczone zostało działanie osób drugich i trzecich, a także możliwość nabawienia się urazu, który mógłby spowodować śmierć chłopca. Zlecono obecnie wykonanie dodatkowych badań, które zostaną przeprowadzone w Krakowie – informuje Beata Zielińska-Janaszek z Prokuratury Rejonowej Kielce – Wschód.

Ostatnie pożegnanie Kuby nastąpi we wtorek, 2 czerwca o godz. 12.00 na cmentarzu przy ulicy Słowiańskiej w Świdnicy.

/MDvR/

Poprzedni artykułŚroda literacka z Jarosławem Borowcem
Następny artykułPrezent na Dzień Dziecka. Podwórko Nivea stanie w Świdnicy