Strona główna Bez kategorii Prezent na Dzień Dziecka. Podwórko Nivea stanie w Świdnicy

Prezent na Dzień Dziecka. Podwórko Nivea stanie w Świdnicy

6

Udało się! W Świdnicy stanie plac zabaw dla dzieci ufundowany przez markę Nivea. Po miesięcznym głosowaniu nasze miasto zajęło drugie miejsce. Plac zabaw będzie znajdował się przy Przedszkolu Miejskim nr 16.

Nivea

Karuzela wspomnień, labirynt, orle gniazdo, ruchome piaski, górski szlak, latające kule, leniwiec, gra w klasy te i inne atrakcje staną na placu zabaw. Mobilizacja w ostatnich dniach była ogromna. Na portalu społecznościowym Facebook, co chwilę zachęcano do głosowania. Aktywnie w akcję włączył się świdnicki „Mechanik”, Mediator Group i wiele innych osób, którym świdnickie dzieciaki są wdzięczne za taki prezent na Dzień Dziecka. W sumie podczas zabawy oddano na wszystkie lokalizacje 18 milionów głosów. – Teraz trwa proces uzupełniania dokumentacji projektowej przez zwycięskie gminy i spółdzielnie mieszkaniowe. Po tym rozpoczynamy budowę Podwórek NIVEA. Jeszcze w tym roku zapraszamy Was do wspólnej zabawy na Rodzinnych Miejscach Zabaw – czytamy na stronie internetowej Organizatora.

Wyjątkowe Podwórka NIVEA powstaną w 40 lokalizacjach, które zebrały największa liczbę głosów. Konkurs trwał od 3 kwietnia do 31 maja i podzielony był na dwie tury. Z końcem kwietnia poznaliśmy pierwszych 20 lokalizacji, a kolejne 20 zostało ogłoszonych dzisiaj, 1 czerwca. Na drugim miejscu znalazła się Świdnica.

Do tej pory dzięki wsparciu Nivea zbudowano w Polsce 100 placów zabaw i wyposażono tyle samo szkółek piłkarskich.

Poprzedni artykułZnana przyczyna śmierci 15-letniego Kuby
Następny artykułDwieście porcji… na własny użytek