Strona główna Wydarzenia Świebodzice Uwolnij książkę

Uwolnij książkę

0

Świebodzice zapraszają miłośników słowa pisanego do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Już jutro, w czwartek, 18 czerwca, uwalniamy wspólnie książki -zapowiada Agnieszka Bielawska-Pękala z UM.

ksiazka na ferie2
Akcja, znana na całym świecie jako bookcrossing, to niekonwencjonalny sposób na popularyzację czytelnictwa. Chodzi o nieodpłatne udostępnianie, pozostawianie przeczytanych już przez nas książek w miejscach, w których mogą je odnaleźć inni – i też przeczytać. Mogą to być miejsca publiczne albo przeznaczone specjalnie do tego celu – półki, regały np. w kawiarniach.

Świebodzicka edycja bookcrosingu będzie jeszcze ciekawsza – oprócz faktu, że można będzie przynieść i zabrać do domu „uwolnioną” książkę, na czytelników czekają jeszcze zagadki i rebusy, wspólne głośne czytanie książek oraz spotkanie z Dariuszem Pawlickim, bibliotekarzem, znawcą kultury i literatury, który przybliży bohemę artystyczną Zakopanego. Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach – początek „uwalniania” książek – godz. 12:00.

Poprzedni artykułWystawa z Krzyżowej w sejmie
Następny artykułBajeczne kolory w starej świątyni