Strona główna Wydarzenia Świebodzice Niezapomniane przeżycia. Lotnisko zaprasza stowarzyszenia

Niezapomniane przeżycia. Lotnisko zaprasza stowarzyszenia

0

Członkowie Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach mają nowy, ciekawy pomysł na przybliżenie mieszkańcom lotniska i swojej pasji. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszają do siebie stowarzyszenia i organizacje, by ich członkowie mogli zapoznać się ze sprzętem, funkcjonowaniem lotniska – ale największą atrakcją są z pewnością loty nad miastem – informuje Agnieszka Bielawska – Pękala, rzecznik świebodzickiego magistratu.

Lotnisko

Na „pierwszy ogień” poszli członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach. Grupa naszych seniorów gościła na lotnisku 30 maja. Nie zabrakło śmiałków, chcących zobaczyć Świebodzice z góry – na lot szybowcem za wyciągarką zdecydowała się Teresa Małecka, radna naszego miasta.

– To było niesamowite przeżycie, polecam wszystkim – zachwalała pani Teresa.

Podobną możliwość będą mieli także uczestnicy projektu skierowanego do seniorów „Senior = Aktywny obywatel”, który realizowany jest w Ośrodku Pomocy Społecznej; na lotnisko zamierzają także wybrać się młodzi pływacy z Klubu Sportowego Rekin czy członkowie Towarzystwa Miłośników Świebodzic.

– Chcemy tą inicjatywą jeszcze bardziej otworzyć nasze lotnisko dla mieszkańców, zachęcić do lepszego poznania i dobrego postrzegania naszych działań – mówi Grzegorz Glegoła, prezes TLŚ.

Niedawno na lotnisku zakończyła się kolejna edycja kursu spadochronowego. Szkolenia cieszą się coraz większą popularnością, a chętni przyjeżdżają na zajęcia z całego regionu.

Ostatni kursanci wykonali już swoje pierwsze skoki – a wśród nich była 75-letnia pani Krystyna. To jak dotychczas najstarsza kursantka. Brawo, gratulujemy!

Poprzedni artykułPożegnanie ze Śląską na remis! [FOTO]
Następny artykułEkstremalna rozrywka ze Streets Owners [KONKURS]