Strona główna Sport Piłka nożna Pożegnanie ze Śląską na remis!

Pożegnanie ze Śląską na remis! [FOTO]

0

Remisem 2:2 zakończył się ostatni mecz III-ligi w sezonie 2014/2015 rozgrywany na stadionie przy ulicy Ślaskiej w Świdnicy pomiędzy miejscową Polonią-Stal Świdnica a Śląskiem II Wrocław. Rywale bramkę na wagę remisu strzelili w doliczonym czasie gry.

1

Spotkanie rozpoczęło się od miłej chwili i wyróżnienia okiem najwierniejszych kibiców najlepszego piłkarza rundy wiosennej w biało-zielonych barwach – Iegora Tarnova. Zawodnik z ukraińskim paszportem, który przebojem wdarł się na trzecioligowe boiska strzelając wiosną 11 bramek w III-lidze odebrał pamiątkową statuetkę i wrócił na murawę do walki o kolejne punkty dla Polonii-Stali Świdnica.

Do przerwy na tablicy świetlnej mieliśmy remis 1:1. W 30. minucie nieatakowany Michał Sudoł źle ułożył stopę i skierował piłkę do własnej bramki zaskakując naszego golkipera Bartłomieja Kota. 10 minut później podopieczni Marcina Morawskiego zdołali wyrównać za sprawą Michała Skrypaka, który zamknął głową dośrodkowanie z rzutu wolnego. W 51. minucie powinno być 2:1 dla świdniczam, Iegor Tarnov potężnie uderzył z rzutu wolnego, ale kapitalną interwencją popisał się Mateusz Abramowicz. Dwie minuty później dopięliśmy swego, zawodnik rywali zagrał ręką we własnym polu karnym, a Michał Sudoł pewnie wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie gry do remisu 2:2 doprowadził filigranowy Maciej Matusik, który przedarł się przez naszą defensywę i świetnym strzałem pod poprzeczkę dał remis wrocławskiej drużynie.

Polonia-Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław 2:2 (1:1)

Polonia-Stal: Kot, Skrypak, Sudoł, Salamon, Pankowski, Rytko, Szuba (70′ Luber), Tarnov (90′ Rosiak), Tobiasz (76′ Sowa), Jaros (62′ Kukla), G. Borowy

/poloniastal.swidnica.pl – FOTO: Łukasz Kufner/