Strona główna Bez kategorii Rusza przebudowa ul. Sikorskiego w Świdnicy

Rusza przebudowa ul. Sikorskiego w Świdnicy

5

Ostatni, kompletnie zniszczony fragment ulicy Sikorskiego nareszcie zostanie przebudowany. Już w piątek, 29 maja wykonawca przejmie plac budowy. ponad 800-metrowy odcinek gruntownie zmodernizuje zwycięzca przetargu – Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Kierowców czekają poważne utrudnienia aż do listopada.

sikorskiego

Świdnica od wybudowania centrum handlowego przy ul. Strzegomskiej zabiegała o remont Sikorskiego. Do niedawna jednak ul. Sikorskiego była w zarządzie województwa, a to nie wykazywało żadnej woli zlecenia remontu. Nie pomagały propozycje współfinansowania inwestycji przez lokalny samorząd. Dopiero budowa małej obwodnicy miasta przybliżyła przekwalifikowanie tej drogi na gminną. Dodatkowo w połowie roku 2014 Rada Miejska podjęła uchwałę o przejęciu obowiązków utrzymania tej ulicy od samorządu województwa.

Wyczekiwany 10 lat remont obejmie odcinek od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ulicą gen. Mariana Langiewicza w Świdnicy.

Przebudowa podzielona została na dwa etapy.  W ramach pierwszego etapu przebudowana zostanie istniejąca nawierzchnia asfaltobetonowa, pętla autobusowa oraz przepust pod drogą. Powstanie 7 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej, jednostronny chodnik (odcinkami dwustronny), ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie uliczne na terenie miasta. W drugim etapie prace obejmą odcinek drogi pozostający pod zarządem gminy Świdnica. Przebudowany zostanie skrzyżowanie z ulicą Nad Potokiem oraz część nawierzchni jezdni.

Koszty szacowano 5.582.464,00 zł, w tym dofinansowanie zewnętrzne m.in. z budżetu województwa – 300.000 zł, narodowego programu przebudowy dróg lokalnych w wysokości 2.678.054 zł oraz 874.105 zł z budżetu gminy Świdnica. Z budżetu miasta przeznaczone zaś będzie 2.230.105 zł. Ten podział się zmieni, bowiem w przetargu udało się zaoszczędzić prawie 2 miliony złotych. Inwestycja zostanie wykonana za 3 736 724 zł.

Prace potrwają do końca listopada. W tym czasie przewidywane jest czasowe zamykanie przejazdu. Wkrótce Urząd Miejski przekaże pełną informacje o  utrudnieniach i objazdach.

/asz/

Poprzedni artykułPodpisali umowę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki
Następny artykułWybudziliśmy Grom z pięknego snu!