Strona główna Sport Piłka nożna Wybudziliśmy Grom z pięknego snu!

Wybudziliśmy Grom z pięknego snu!

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica są wciąż w grze w rozgrywkach Pucharu Polski. Podopieczni Marcina Morawskiego pokonali dziś na wyjeździe rewelację Pucharu Polski na szczeblu okręgu legnickiego – A-klasowy Grom Gromadzyń-Wielowieś 3:0 i awansowali do wielkiego finału Pucharu Polski na szczeblu dolnośląskim. 14 czerwca powalczymy o wymarzoną przepustkę na szczebel centralny!

29

W spotkaniu rozgrywanym w Ścinawie biało-zieloni mieli inicjatywę od pierwszej do ostatniej minuty, ale gospodarzom należą się słowa uznania za walkę, niezłomność i charakter. Nasi dzisiejsi rywale w drodze do półfinałowego meczu Pucharu Polski DZPN Wrocław wygrali siedem meczów, co należy uznać za sukces. Liderzy legnickiej klasy A starali się dotrzymać kroku Polonii-Stali, ale nie byli w stanie sprostać faworytowi ze Świdnicy.

Początek meczu ułożył się świetnie dla ekipy Marcina Morawskiego. W 5. minucie odbita od obrońców piłka trafiła pod nogi Michała Skrypaka, który precyzyjnym strzałem z 18 metrów wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Kilkanaście minut później rezultat na 2:0 podwyższył Jan Rytko pokonując bramkarza rywali strzałem z ostrego kąta. Świdniczanie wciąż przeważali nieustannie budując swoje akcje na połowie przeciwnika, ale ten bronił się niezwykle dzielnie. Po zmianie stron miejscowi stworzyli sobie jedną bardzo dobrą okazję na zdobycie honorowej bramki. W 53. minucie napastnik Gromu znalazł się oko w oko z Bartłomiejem Kotem, ale naciskany przez naszych obrońców nie zdołał zaskoczyć naszego golkipera. Wynik końcowy ustalił w 76. minucie Paweł Tobiasz wykorzystując dobre dogranie od Iegora Tarnova.

10 czerwca poznamy drugiego finalistę Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Wtedy to w pojedynku dwóch trzecioligowców Ślęza Wrocław podejmie Karkonosze Jelenia Góra. Finał zaplanowano na niedzielę, 14 czerwca, a rozegrany zostanie on prawdopodobnie w Świdnicy!

Grom Gromadzyń-Wielowieś – Polonia-Stal Świdnica 0:3 (0:2)

Polonia-Stal: Kot, Pankowski, Salamon, Sudoł, Luber, Rytko (46′ Szuba), Morawski (63′ Sowa), Tarnov, Skrypak (67′ Jaros), Tobiasz, G. Borowy

/poloniastal.swidnica.pl – FOTO: Łukasz Kufner/