Strona główna Bez kategorii Podsumowanie akcji PIT

Podsumowanie akcji PIT

2

Blisko 67 tysięcy zeznań podatkowych za 2014 rok wpłynęło do końca kwietnia tego roku do Urzędu Skarbowego w Świdnicy. 40% z nich drogą elektroniczną. To o 10% więcej, jak rok temu. Ponad 40 mln zł US zwrócił podatnikom, zaś 23 mln zł wpłynęło na konto skarbówki z tytułu niedopłaty podatku. Naczelnik US  podsumował miniony rok.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zdjęciu Tomasz Feledyn, naczelnik Urzędu Skarbowego w Świdnicy oraz jego zastępca – Genowefa Sarapata

Podatnicy najczęściej korzystali z ulgi prorodzinnej, którą uwzględnili w ponad 16 tys. zeznaniach. Z tego tytułu fiskus wypłacił im 23mln zł.  Z 1% przekazanego na organizacje pożytku publicznego wpłynęło 2 mln zł. W powiecie świdnckim mamy też 45 milionerów – tyle deklaracji z dochodem powyżej 1 miliona złotych przyjęła skarbówka.

– Rok 2015 jest rokiem dużych zmian, które już weszły w życie i tych, które wejdą niebawem. Od 1 kwietnia br. nastąpiła konsolidacja urzędów i izb skarbowych. I tak w naszym przypadku na poziomie województwa dolnośląskiego Izba Skarbowa we Wrocławiu i podległe jej 34 urzędy skarbowe stały się jedną jednostką – wyjaśniał Tomasz Feledyn, naczelnik US w Świdnicy.

Duże zmiany czekają też na samych podatników, którym będą służyć pomocą tak zwani asystenci podatkowi. Dzięki temu np. osoby otwierające działalność gospodarczą, przez pierwsze 18 miesięcy, będą miały do dyspozycji asystenta, który pomoże im się sprawnie poruszać w gąszczu przepisów podatkowych. Powstaną również centra obsługi podatkowej i  krajowa informacja podatkowa.

Urząd Skarbowy w Świdnicy w ostatnim rankingu Rzeczpospolitej uplasował się na 2.pozycji w kategorii najbardziej przyjazny urząd w Polsce.

Poprzedni artykułWybudziliśmy Grom z pięknego snu!
Następny artykułPiknik w rytmie country