Strona główna Sport Lekkoatletyka Podpisali umowę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki

Podpisali umowę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki

0

Sporo się dzieje w ostatnim czasie w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy im. Noblistów Polskich. Po powstaniu nowoczesnego obiektu sportowego, który od samego początku cieszy się sporym zainteresowaniem, świdnicka placówka przystąpiła do programu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki „Lekkoatletyka dla każdego”. W piątek obiekt przy Gimnazjum nr 4 będzie gościł młode zawodniczki i zawodników ze szkól podstawowych startujących w regionalnych zawodach Grand Prix Dolnego Śląska!

KS 2

To cieszy, że w ślad za inicjatywą „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” i powstaniu na terenie Gimnazjum nr 4 przy ulicy Jodłowej w Świdnicy nowoczesnego obiektu lekkoatletycznego, szkoła przystąpiła do programu „Lekkoatletyka dla każdego” prowadzonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Projekt ma na celu nic innego jak upowszechnienie lekkiej atletyki, wspieranie procesów szkoleniowych i organizację imprez lekkoatletycznych. W ramach projektu zatrudniony zostanie także animator prowadzący dla dzieci bezpłatne zajęcia lekkoatletyczne – tłumaczy Tomasz Całka, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Świdnicy im. Noblistów Polskich.

Pierwsza w lekkoatletycznych imprez odbędzie się już w najbliższy piątek, 29 maja. Będą to regionalne zawody Grand Prix Dolnego Śląska w lekkiej atletyce organizowane w ramach programu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki „Lekkoatletyka dla każdego”. W terminach 27-29 maja oprócz Świdnicy odbędą się jeszcze trzy tego typu imprezy – we Wrocławiu, Lwówku Śląskim i Lubinie. – W piątek na obiekcie lekkoatletycznym oprócz świdniczan zaprezentują się także reprezentanci z Żarowa, Łagiewnik i Stronia Śląskiego. Później najlepsi wezmą udział w dolnośląskim finale Grand Prix – dodaje Tomasz Całka.

lekka

Piątkowe zawody przeprowadzone zostaną dla dziewczynek i chłopców z klas 4-6 szkół podstawowych, czyli dla roczników 2002-2004. W zawodach wezmą udział co najmniej 20-osobowe reprezentacje ze Świdnicy, Żarowa, Lwówka Śląskiego i Stronia Śląskiego. Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w jednej konkurencji indywidualnej, a także w sztafecie. Wśród konkurencji biegi na 60m, 200m, 600m i 1000m, rzut wirującą kulą Vortex, rzut gumowym oszczepem czy pchnięcie kulą, a także sztafety 4 x 200m (2 dziewczynki + 2 chłopców).

Organizatorami imprezy są Województwo Dolnośląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Lekkiej Atletyki i Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Patronat medialny nad imprezą objęła Swidnica24.pl.

Początek zawodów na obiekcie lekkoatletycznym przy ulicy Jodłowej w Świdnicy w piątek, 29 maja o godz. 14.00. Zapraszamy!

Poprzedni artykułZarzuca władzom cenzurę
Następny artykułRusza przebudowa ul. Sikorskiego w Świdnicy