Strona główna Bez kategorii Żmudna droga do nazwania 4 ulic

Żmudna droga do nazwania 4 ulic

6

Nazwy wydawały się adekwatne do okolicy i sympatyczne, ale świdniccy radni na ostatniej prostej jeszcze znaleźli powody do gorącej dyskusji i wprowadzenia zmian. Cztery nowe ulice na wytyczanym właśnie osiedlu domów jednorodzinnych zostaną nazwane od pobliskich gór, ale nie tak, jak zaproponowano w projekcie.

Bystrzycka

Pomysł był jasny: Osiedle na Wzgórzu (miedzy ulicami Bystrzycka i Westerplatte) z ulicą wiodącą Sudecką i kolejnymi – Karkonoską, Izerską oraz Kaczawską. Na wniosek radnego Janusza Szalkiewiecza komisja rozwoju wniosła o zamianę: ulicy wiodącej na Karkonoską, a Karkonoskiej na Sudecką. Powodem jest zdecydowanie największy rozmiar Karkonoszy na tle całych Sudetów. Kolejną zmianę zaproponował przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski: z Kaczawskiej na Sowiogórską, motywując to bliskością Gór Sowich. Najdalej idącą zmianę próbował przeforsować radny Krzysztof Lewandowski, który w możliwości nadania nazw widzi szansę na przekazaniu przesłania następnym pokoleniom. I tak zaproponował ulice Tadeusza Mazowieckiego, Bronisława Geremka, Jacka Kuronia i Anny Walentynowicz. Ten pomysł przepadł.

Ostatecznie po poprawkach ulice na nowym osiedlu będą nosiły nazwy – Karkonoska, Sudecka, Izerska i Sowiogórska. Decyzja została podjęta podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

/asz/

Poprzedni artykułBez straty gola
Następny artykułRally Masters i DLR – dobra passa Świdnica Rally [FOTO]