Strona główna Sport Moto Rally Masters i DLR – dobra passa Świdnica Rally

Rally Masters i DLR – dobra passa Świdnica Rally [FOTO]

0

W ubiegły weekend stał pod znakiem amatorskich rajdów samochodowych. W sobotę w okolicach masywu Ślęży odbył się rajd Rally Masters. Był on zarówno 1 rundą Rajdowych Samochodowych Amatorskich Mistrzostw Dolnego Śląska jak i 1 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu. W niedzielę natomiast w Jedlinie Zdroju w szranki stanęli zawodnicy rywalizujący w cyklu Dolnośląskiej Ligi Rajdowej.

10256069_797752733634090_4844620495048036321_o

Rally Masters składało się z 9 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 20 km. Licznie reprezentowana była grupa Świdnica Rally. Generalnie zawody były udane dla świdnickich kierowców. Wyjątek stanowił Maciek Mielniczyn, który musiał się wycofać z rywalizacji z powodu urwanego przegubu. Drugim pechowcem był Krzysztof Trybus. Zawody zakończył na odcinku Sulistrowiczki z uszkodzonym zawieszeniem po uprzednim bliskim spotkaniu z bandą energochłonną.

Rajd okręgowy ukończyło dwóch naszych kierowców. Pierwsze miejsce w klasie i drugie w klasyfikacji generalnej zajęli Marcin Pietrzyk i Mariusz Kupiec. – Początek pojechaliśmy ostrożnie startując ze sobą pierwszy raz. Kolejne odcinki szły już coraz pewniej. Plan wykonany w 100 %. Punkty do licencji ,,R,, zdobyte, rajd ukończony zwycięstwem w klasie i podium w „generalce” – powiedział po rajdzie Pietrzyk. Pierwsze miejsce w klasie K2 i czwarte w „generalce” zajęli natomiast Leszek Bernacki z Damianem Rymszą.

Super KJS rozgrywany w ramach Rally Masters, to również sukcesy zawodników Świdnica Rally. W klasie CC/SC trzecie miejsce zajęła załoga Satała / Mulczyński, a czwarte Pasternak / Ciunowicz. W klasie K1 drugie miejsce zajęli Mariusz Kondraciuk z Pawłem Lerchem na prawym fotelu. W klasie K3 podium zdominowali zawodnicy z logiem Swidnica24.pl. Drugie miejsce zajął Marcin Zelek, a trzecie Mateusz Durlik.

Niedzielna rywalizacja w II rundzie DLR w Jedlinie Zdroju była szczególnie udana dla Grzegorza Trzeciaka. Drugie z rzędu zwycięstwo w klasie dało naszemu zawodnikowi kolejne 10 punktów w łącznej klasyfikacji cyklu i umocniła go na pozycji lidera. Na prawym fotelu Kacpra Kopaczewskiego zasiadł gościnnie Leszek Bernacki z grupy Świdnica Rally. Załoga zajęła szóste miejsce w klasie. Zawodów nie ukończył natomiast duet Zajda / Cieślak w Hondzie Civic.

Partnerem medialnym Grupy Świdnica Rally jest portal Swidnica24.pl

/Grzegorz Klimowski, FOTO: Roman Podfigórny, Grzegorz Reda, Piotr Knysak, Grzegorz Klimowski/