Strona główna Bez kategorii Wylecą czy nie? Rzecznik dyscyplinarny decyduje

Wylecą czy nie? Rzecznik dyscyplinarny decyduje

3

Najprawdopodobniej w maju, tuż po wyborach prezydenckich będzie wiadomo, czy Robert Garstecki i cztery inne osoby, współtworzące do niedawna świdnicki Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości pozostaną w partii czy nie. Jak informuje Adam Lipiński, wiceprezes PiS-u i pełnomocnik partii w trzech dolnośląskich okręgach, sprawa wykluczenia trafiła w ostatnich dniach do rzecznika dyscyplinarnego.

Garstecki czekoladki

Struktury partii w Świdnicy zostały przez Lipińskiego rozwiązane. Przestał istnieć zarząd, a Robert Garstecki stracił funkcję przewodniczącego Komitetu Miejskiego. W to miejsce został powołany pełnomocnik, a jest nim radna powiatowa Barbara Burak. Wiceprezes PiS-u nie chce ujawnić, jakie zarzuty postawiono we wniosku o usuniecie z partii. – To nasze wewnętrzne sprawy – ucina Lipiński i dodaje, że wolałby, by ta sprawa nie zakłócała kampanii wyborczej.

Jak informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, niesnaski rozpoczęły się po pierwszej turze wyborów na prezydenta Świdnicy. Poseł Anna Zalewska poparła wówczas Wojciecha Murdzka, kandydata WS i PO, co wywołało oburzenie części działaczy partii. Z kolei posłankę oburzyły późniejsze układy z nowo wybraną lewicową władzą.

/asz/

Poprzedni artykułBez dowodu nie istniejesz
Następny artykułPrawdziwa sztuka na murze [FOTO]