Strona główna Bez kategorii Strzelcy ćwiczyli pod okiem specjalistów

Strzelcy ćwiczyli pod okiem specjalistów

0

Trenowali wspinaczkę, walkę wręcz, musztrę, mieli także zajęcia z bronią. Strzelcy z Oddziałów Dolnego Śląska Świdnica, Strzegom, Kłodzko, Syców szkolili się na zajęciach zorganizowanych w Jednostce Wojskowej 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej. Szkolenie zostało zorganizowane z inicjatywy Federacji Organizacji Proobronnych, którą współtworzy Związek Strzelecki.

strz 10

Szczegóły oraz plan szkolenia dopinał  płk Witold Gniecki, przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej, który osobiście wraz z przedstawicielami władz miasta i powiatu Kłodzko wizytował strzelców podczas szkolenia. Na punktach nauczania ponad 40 strzelców doskonaliło swoje umiejętności z szeregu zagadnień z szeroko pojętą wojskowością. Punkty nauczania zostały podzielone na dwa bloki szkoleniowe oraz wykład „Infrastruktura krytyczna regionu” .
Uczestnicy ćwiczyli wybrane elementy wspinaczki, elementy walki wręcz, elementy ćwiczeń fizycznych. Drugi blok szkoleniowy objął musztrę indywidualną i zespołową, budowę i zasadę działania wybranych typów broni strzeleckiej,  ćwiczenia przygotowawcze nr 1 z kbs Beryl, pracę z bronią strzelecką.

– Podczas szkolenia strzelcy wykazali się bardzo wysokim zaangażowaniem, sumiennie i należycie realizowali zagadnienia na punktach nauczania – zapewnia komendant oddziału Świdnica st. sierż. ZS Stefan Chałat. –
Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń oraz wyrażenia opinii przez przedstawicieli władzy samorządowej i kadry oficerskiej jednostki wojskowej na temat wykonywania zagadnień szkoleniowych pozyskanej wiedzy i umiejętności przez członków Związku Strzeleckiego, a także przydatności w sprawach obronności kraju. Sumiennie wykonywanie postawionych zadań procentuje, gdyż zostaliśmy zapewnieni, że jest to jedno z wielu szkoleń, których w przyszłości nie zabraknie.
Po zakończeniu zajęć z rąk Dowódcy 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej – w/z mjr. Piotra RUPY strzelcy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w ćwiczeniach.

/opr. red./

Zdjęcia Związek Strzelecki Oddział Świdnica

Poprzedni artykułNa pomoc Nepalowi
Następny artykułChciał zabić, ale nie znęcał się?