Strona główna Wydarzenia Na pomoc Nepalowi

Na pomoc Nepalowi

0

W Świebodzicach rozpoczęła się akcja zbiórki pieniężnej dla ofiar tragicznego trzęsienia ziemi w Nepalu. Zachęca do niej doktor Bodha Rai Subedi, który z pochodzenia jest Nepalczykiem.

pieniadze

Doktor Subedi mieszka wraz z rodziną w Świebodzicach od prawie 20 lat. Jest Przewodniczącym Stowarzyszenia Nepalczyków w Polsce, z siedzibą w Świebodzicach (NON Resident Nepalese in Poland). Na co dzień pracuje jako chirurg onkolog, z jego inicjatywy w szpitalu Mikulicz powstała Poradnia Onkologiczna. Lekarz od lat pomaga mieszkańcom Świebodzic, jest znany i szanowany. Teraz on i jego rodacy w Nepalu potrzebują wsparcia. – Mój kraj został bardzo zniszczony, ludzie stracili swoje domy i dobytek, zniszczonych zastało także wiele cennych zabytków – mówi dr Subedi i dodaje – Pomoc finansowa i humanitarna jest bardzo potrzebna, liczy się każdy gest.

Świebodziczanie mogą pomóc dotkniętym tą straszną tragedią Nepalczykom. Można wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia:

NON Resident Nepalese in Poland – Stowarzyszenie Świebodzice,

BZW BK 27 1090 2356 0000 0001 1368 0462 

tytuł przelewu: darowizna dla Nepalu

Można także wpłacać darowizny za pośrednictwem Caritas Polska i Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Poprzedni artykułNajdroższe tulipany w życiu
Następny artykułStrzelcy ćwiczyli pod okiem specjalistów