Strona główna Bez kategorii Najdroższe tulipany w życiu

Najdroższe tulipany w życiu

5

W przeliczeniu świdniczanin zapłacił 33 złote za kwiatek kosztujący 1,50 złotego. Straż miejska w Świdnicy zapowiada, że nie będzie żadnej ulgi dla złodziei kwiatów z miejskich rabatek.

tulipany 2

Co roku powtarza się sytuacja z kradzieżami bądź też niszczeniem tulipanów, które zdobią  skwery, place i ronda. Dzisiejszej nocy 30 kwietnia 2015 roku o godz. 03:15 na Skwerze Lecha Kaczyńskiego patrol straży miejskiej ujął złodzieja kwiatów.

Czterdziestoletni mieszkaniec Świdnicy zerwał sześć rosnących tam tulipanów. Za ten czyn z dwóch możliwości jakie przewiduje postępowanie w sprawach o wykroczenia, mężczyzna wybrał blankiet i został przykładnie ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych. Za takie wykroczenia grozi kara grzywny do 500 złotych w postępowaniu mandatowym oraz do 5000 złotych,  gdy sprawa trafi przed oblicze sądu rejonowego.
Przy tej okazji ostrzegamy wszystkich, których kuszą darmowe kwiaty, że wszystkie miejsca gdzie występują takie nasadzenia, monitorowane są przez straż miejską. Apelujemy również do mieszkańców by nie byli bierni i jak tylko będą świadkami podobnych zdarzeń, niech niezwłocznie powiadamiają straż miejską czy też policję dzwoniąc na alarmowe, bezpłatne numery 986, 997 – dodaje Marek Fiłonowicz ze świdnickiej straży miejskiej.

/opr. red., zdjęcia SM/

Poprzedni artykułWyraź swoją opinię
Następny artykułNa pomoc Nepalowi