Strona główna Bez kategorii Rekordowe Tradycje Stołu Wielkanocnego

Rekordowe Tradycje Stołu Wielkanocnego

0

Ponad 40 podmiotów zgłosiło się do XI edycji sztandarowej imprezy gminy Marcinowice – Tradycji Stołu Wielkanocnego, zgłoszonych do tegorocznego Plebiscytu Samorządowego Kompasy 2014. Wśród uczestników są m.in. partnerzy z czeskiego Jičina, a także z powiatów kartuskiego i łowickiego.

stoły 35
Już 29 marca Zespół Szkół w Marcinowicach zapełni się stołami, a te – pysznymi wielkanocnymi potrawami, pięknie podanymi. – Tradycje Stołu Wielkanocnego stanowią wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji – mówi wójt Władysław Gołębiowski, przez lata jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury bezpośrednio odpowiedzialny za organizację tego wydarzenia. – Co roku przyjeżdża do nas coraz więcej uczestników, a tegoroczna rekordowa liczba jest dowodem na to, że nasza impreza zwiększa swój zasięg i przy okazji – prestiż. Przez dziesięć edycji udało się przygotować wydarzenie, na które dzięki współpracy z powiatem świdnickim przyjeżdżają także goście z partnerskich miast w Czechach i Polsce.
Najważniejsze jednak w Tradycjach jest to, że gromadzą ogromne tłumy odwiedzających, którzy krótko przed świętami Wielkiej Nocy mają okazję zaczerpnąć inspiracje dotyczące dań, jakie można zaserwować podczas świątecznego śniadania czy obiadu, a także aranżacji samego stołu. Wielu przyciąga fakt, że dań można również skosztować, by tym samym upewnić się, czy nam smakują, zanim zdecydujemy się je przygotować w domu.
Początek o godz. 14.00.

/Gmina Marcinowice/

Poprzedni artykułFestiwal Nauki pod znakiem sportu
Następny artykułGarstecki ma przeprosić Murdzka