Strona główna Bez kategorii Powalcz o staż dziennikarski!

Powalcz o staż dziennikarski!

0

Obserwujesz rzeczywistość i widzisz więcej niż inni? Umiesz pisać i chcesz doskonalić swój warsztat pod okiem profesjonalistów? Dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił jako dziennikarze, „Telewizja uśmiechu” przygotowała specjalne staże.

TV_usmiechu_1

Przygotowane dla młodzieży w wieku gimnazjalnym staże zostaną zorganizowane w dwóch cyklach: wiosennym (kwiecień, maj i czerwiec) i jesiennym (wrzesień, październik i listopad). Uczestnicy zajęć nauczą się m.in. jak tworzyć artykuły i komunikaty medialne, gdzie szukać ciekawych tematów lub na czym polega rzetelność i odpowiedzialność pracy w mediach. Powstałe w trakcie zajęć artykuły będziemy na bieżąco publikować na oficjalnej stronie internetowej „Telewizji uśmiechu”, a najlepsze teksty będą miały szansę trafić na łamy świdnickich mediów. Wszystkie spotkania w ramach staży poprowadzą znani dziennikarze ze Świdnicy. Aby wziąć udział w rekrutacji, należy przesłać jednostronicowy artykuł na dowolny temat (np. relacja z wydarzenia szkolnego; tekst może składać się z maksymalnie 2000 znaków ze spacjami; format .odt lub .doc). Autorzy dwunastu najciekawszych prac zakwalifikują się na zajęcia.

Zgłoszenia można nadsyłać do 03.04.2015 r. W zgłoszeniach prosimy podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, nazwę szkoły i numer klasy, kontakt mailowy i telefoniczny. Dane należy wpisać w treść wiadomości mailowej i przesłać na adres: [email protected]. Tekst konkursowy należy przesłać jako załącznik do wiadomości mailowej.

O wynikach naboru organizatorzy poinformują do 08.04.2015 r. Więcej o „Telewizji uśmiechu” na www.tvusmiechu.pl.

Projekt Fundacji Spichlerz Kultury został dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Honorowym patronem „Telewizji uśmiechu” jest Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Poprzedni artykułPan Stanisław znów dał o sobie znać!
Następny artykułSiatkarze z Gimnazjum nr 3 mistrzami Dolnego Ślaska