Strona główna Sport Siatkówka Siatkarze z Gimnazjum nr 3 mistrzami Dolnego Ślaska

Siatkarze z Gimnazjum nr 3 mistrzami Dolnego Ślaska

0

Dzień 24 marca na długo zapadnie w pamięć grupie siatkarzy i kibiców z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Tego dnia w Złotoryi spotkały się cztery najlepsze drużyny swoich stref – Gimnazjum nr 5 z Wrocławia, Gimnazjum z Wilkowa, Gimnazjum z Kamiennej Góry oraz Gimnazjum nr 3 ze Świdnicy, aby walczyć o mistrzostwo Dolnego Śląska w piłce siatkowej chłopców. Świdniczanie sprawili nie lada sensację odprawiając z kwitkiem wrocławian – murowanych faworytów do tytułu mistrzowskiego!

siatka1
Wielkie emocje i wzruszenie towarzyszyły nam od początku. Kluczowe w początkowej fazie rozgrywek było losowanie par półfinałowych: Wrocław – Wilków i Świdnica – Kamienna Góra. Na dwóch boiskach równolegle rozegrano mecze półfinałowe. Mecz półfinałowy wygraliśmy pewnie do 17 i 9. Finałowym rywalem okazał się główny faworyt do wygranej – wrocławskie Gimnazjum, które od wielu lat zwycięża w tej imprezie. Zawodnicy wrocławskiej drużyny to reprezentanci Polski oraz zawodnicy Gwardii Wrocław. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwszy set wygrali nasi przeciwnicy do 20. W drugim secie nasi siatkarze przy ogłuszającym dopingu grupy kibiców z klasy 2a oraz 3b zwyciężyli do 22 i doprowadzili do tie-break’u. I tu nie po raz pierwszy okazało się, że kibice i ich wsparcie mogą stać się kolejnym zawodnikiem, a pasja i dążenie do spełniania marzeń dodaje skrzydeł. Drużyna, której trzon tworzą uczniowie klasy 3b, wielokrotni reprezentanci miasta Świdnica w wielu turniejach i zawodach, ograła przeciwników do 13. Tak zostaliśmy właśnie mistrzami! A trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Wilkowa, wygrywając z Kamienną Górą 2:0 – komentuje szczęśliwy trener Gimnazjum nr 3 Piotr Godula.

Mistrzowie Dolnego Śląska z Gimnazjum nr 3 pojadą na początku czerwca reprezentować nasze województwo na mistrzostwach Polski w piłce siatkowej. Zwycięzcy zagrali w składzie: Maciej Kurnicki – kapitan, wybrany MVP całego turnieju, Jakub Popławski – najlepszy przyjmujący, Patryk Stabrawa – najlepszy rozgrywający, Aleksander Rataj, Filip Slatan, Mateusz Grymek, Maksymilian Paleń, Bartłomiej Grobelny, Adrian Smagło, Kacper Pietrzak, Mikołaj Galiński. Trener zespołu: Piotr Godula.

Poprzedni artykułPowalcz o staż dziennikarski!
Następny artykułFundusz rozdzieli kolejne 6 milionów