Strona główna Wydarzenia Fundusz rozdzieli kolejne 6 milionów

Fundusz rozdzieli kolejne 6 milionów

0

Aż 6 milionów złotych ma do rozdysponowania Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, który wygrał konkurs na realizację kolejnej, VII już edycji inicjatywy JEREMIE. Na Dolnym Śląsku wybrano pięciu pośredników, którzy przez najbliższe pół roku będą udzielać dolnośląskim przedsiębiorcom preferencyjnych pożyczek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

FRWNa zdjęciu od lewej: Dariusz Wieloch- zastępca dyrektora Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej BGK, Konrad Jabłoński- prezes Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych, Robert Jagła – prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Wioletta Susmanek – Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, przedstawiciel Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

JEREMIE to z angielskiego Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises, czyli wspólne zasoby dla małych i średnich przedsiębiorstw. Inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród regionalnych przedsiębiorców. Oficjalne zawarcie umowy na unijne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego odbyło się 25 marca 2015 r. we Wrocławiu.

– Podmioty gospodarcze chętnie korzystają z oferowanej im formy pomocy jaką jest JEREMIE. Zakłada ona odejście od tradycyjnych dotacji, na rzecz zwrotnej pomocy finansowej w formie kredytów, pożyczek i poręczeń. Preferencyjna pożyczka wydaje się być bardziej wymagająca niż dotacja, jest jednak dużo korzystniejsza dla gospodarki. Unijne pieniądze wracają na rynek i będą pracować dla polskiej gospodarki przez dziesięciolecia- wyjaśnia Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła.

FRW jest jednym z pośredników finansowych oferujących pożyczki JEREMIE. Pożyczkę może otrzymać praktycznie każdy przedsiębiorca na finansowane działalności, w tym wyposażenie, inwestycje, tworzenie miejsc pracy, wdrażanie innowacji.

Warunki na jakich FRW udziela pożyczek do wartości 100 tys. zł są bardzo atrakcyjne. To m.in. stałe oprocentowanie roczne w wysokości 2% i brak prowizji za rozpatrzenie wniosku. Usługi świadczone są także wyjazdowo, a każdy przedsiębiorca jest traktowany indywidualnie.

Poprzedni artykułSiatkarze z Gimnazjum nr 3 mistrzami Dolnego Ślaska
Następny artykułCo grają w Cinema 3D [REPERTUAR]