Strona główna Bez kategorii Piękniejszy świat Beaty: Cottage kontra rockabilly

Piękniejszy świat Beaty: Cottage kontra rockabilly

0

Pewnego dnia, parę lat temu jakieś, pewien potencjalny klient zwrócił się do mnie z formalnym ofertowym zapytaniem, które brzmiało mniej więcej tak: „Jeśli ma pani w ofercie jakieś wyroby w wersji cottage, shabby chic albo rustic, to ja chętnie zakupię”. A ponieważ w pojęciach takich nie byłam jeszcze oblatana, a ich nieuzasadnione użycie i to jeszcze w takim zagęszczeniu trochę mnie irytowało, chcąc się odciąć od wzięcia odpowiedzialności za ewentualną  konieczność budowania takiej oferty, odpowiedziałam – w moim mniemaniu bardzo kąśliwie: „Chwilowo nie mam ani cottage, ani rustic, ani tym bardziej shabby chic, za to polecam całą gamę wyrobów w stylu  rockabilly.” Pan nie odezwał się ponownie, więc chyba kąśliwość była zbyt kąśliwa,  jak na jego gust.

 Cottage1

Cottage

Parę lat później, w czasie moich perypetii i na życiowych zakrętasach, los zesłał mi list – nieomal ofertę – od pewnego mężczyzny. Brzmiała:

„Moje parametry to 185/80/20”. Porażona jego bezpośredniością odpowiedziałam: „Hmmm,  te dwa pierwsze ogarniam, ale to trzecie to o wiek chodzi zapewne.”  Zamiast wieku, miałam zamiar napomknąć coś o IQ, ale po cóż tak człowieka dołować niepotrzebnie. Toż to wartościowy mężczyzna mógł być, pomimo… „Nie, kretynko!” – zawisło w szybkiej odpowiedzi. Do dziś nie przestaję się śmiać na to wspomnienie.

 Tak że ten… No… Powyższe każe mi wysnuć wniosek, że chyba mam skłonności do palenia ofert, zanim dam im okazję rozwinąć przede mną swoje możliwości. Gdyby tak się jednak złożyło, że los zawinie pętlę i  przeczyta to pierwszy z tych panów, to ja już wiem, co znaczy cottage. I zrobiłam. I mam w dużym wyborze. O!

Beata Norbert

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl

cottage – styl wiejski, wzorowany na wystroju angielskich domków (cottage)

shabby chic – („postarzany” szyk) aranżacje wnętrz z wykorzystaniem patynowanych mebli, zwiewnych tkanin, motywów róży, pastelowych kolorów

rustic – styl rustykalny, bardziej surowy od poprzednich, łączący drewno z cegłą, kamieniem; preferujący barwy stonowane, biele i szarości

Rockabilly – najwcześniejsza forma rock and rolla, powstała z połączenia bluesa, boogie, bluegrassu i country

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Biała kiełbasa
Następny artykułBronkobus w powiecie świdnickim