Strona główna Sport Inne Kolarze MKS-u Karolina obronili tytuł mistrzowski

Kolarze MKS-u Karolina obronili tytuł mistrzowski

0

Na trasie wokół stadionu w uzdrowisku Cieplice Zdrój rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska – I edycję Pucharu Piastów Śląskich w kolarstwie przełajowym. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska, które zdobyły łącznie cztery medale, w tym dwa tytuły mistrzyń Dolnego Śląska.

????????

W kategorii juniorka młodsza złoty medal zdobyła Sara Tonder a srebrny Paulina Pastuszek. W kategorii młodziczek złoto przypadło Kamili Pastuszek a brąz Martynie Wojas. W kategorii junior młodszy Jakub Bieliński był piąty, Jakub Żuraw szósty, a Jakub Lisiecki dwunasty. W wyścigu dzieci Michał Paluch był piąty, Hubert Budny siódmy, Judyta Tonder ósma, a dziewiąta Marta Kołodziejska. W klasyfikacji drużynowej MKS Karolina obronił tytuł mistrza Dolnego Śląska powtarzając sukces z ubiegłego roku.

Dzień później w niedzielę, 8 marca rozegrano II edycję Pucharu Piastów Ślaskich o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry w kolarstwie przełajowym. Dziewczęta w Dniu Kobiet nie zawiodły, a że kobieta zmienną jest zamieszały trochę w kolejności na mecie wyścigu. Tym razem w kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Paulina Pastuszek a trzecia była Sara Tonder. W kategorii młodziczek nie zawiodła Kamila Pastuszek zajmując pierwsze miejsce, a Martyna Wojas poprawiła swoją lokatę z soboty z trzeciej na drugą. Juniorzy młodsi Jakub Bieliński i Jakub Żuraw obronili swoje pozycje z wyścigu sobotniego. W klasyfikacji drużynowej po dwóch edycjach MKS Karolina zdobył puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Poprzedni artykułKarta Dużej Rodziny tylko w MOPS
Następny artykułPopierają Bronisława Komorowskiego [FOTO]